You are currently viewing Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Vasario 22 dienos rytmetį, kaip ir kasmet, taip ir šiemet bibliotekoje šventėme Užgavėnių šventę. Pasipuošę šypsenomis ir gera nuotaika į šventę atskubėjo A. Baranausko pagrindinės mokyklos 3B klasės mokiniai kartu su mokytoja Daiva Barauskiene.

Vaikai dalyvavo etnografinėje popietėje „Užgavėnių linksmybės“.

Popietę pradėjome pažintimi apie paskutinės žiemos šventės tradicijas, papročius, apeigas, ritualus. Vaikai sužinojo, kokie yra pagrindiniai šios šventės elementai, Rytų Aukštaitijoje dažniausiai kuriami personažai, dažniausiai naudojamos kaukės, klausėsi pasakojimo apie pagrindinę šventės baidyklę Gavėną.

Šarmingai pasipuošusios „čigonėlės“ čia pat ėmėsi burti iš delno. O norinčių sužinoti ateitį atsirado ne vienas. Buvo linksma, netikėta ir įdomu… Vėliau renginio dalyviai kūrė atvirukus su gražiausiais palinkėjimais, kuriuos galėjo prisegti lentoje, o per žiemą susikaupusį pyktį, blogį, negražius žodžius užrašyti ir išmesti visiems laikams.
„Gėrio ir blogio“ kova persikėlė į bibliotekos salę, kur linksmai nusiteikę trečiokai žaidė žaidimus, šoko Užgavėnių šokius. O labiausiai vaikus pradžiugino Lašininio ir Kanapinio kova, kurią ir patys išbandė.

Triukšmaudami keliavome į bibliotekos kiemą, kur garsiai vijome žiemą ir kvietėme kuo greičiau atkeliauti pavasarį, o užrašytus negražius žodžius ir blogus darbus sumetėme į degantį laužą.

Grįžus į biblioteką visų laukė gausios, riebios ir sočios Užgavėnių vaišės. Ir aš ten buvau, gardžią girą gėriau…

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės