You are currently viewing Traupyje pristatyta gamtininko S. Obelevičiaus knyga

Traupyje pristatyta gamtininko S. Obelevičiaus knyga

Pavasario pradžia Traupyje prasidėjo įdomiu pokalbiu apie augalus ir jų naudą, – botanikos sodo šeimininkas, gamtininkas Sigutis Obelevičius pristatė naujausią savo knygą „Nemokami vaistai ir maistas šalia mūsų“.

Knygoje aprašomos 107 augalų rūšys, jų vaistinės ir maistinės savybės, gydomųjų priemonių ir patiekalų receptai. Vienos gėlės, medžiai, krūmai ar piktžolės puikiausiai tinka salotoms, kitos – kaip prieskoniniai augalai. Visus knygoje aprašytus augalus galima rasti Traupio botanikos sode, kuriame auga jau virš 12 tūkstančių rūšių augalų. O knygoje sudėti retesni, literatūroje niekada neaprašyti augalai.

Gausiai susirinkusiems traupiečiams smalsu buvo klausytis įdomių istorijų, pasakojamų knygos autoriaus apie augalus. Sužinojome apie darželinę juodgrūdę, liaudyje vadinamą „černuška“, kuria galima išgydyti begales ligų, aukštąją kamasiją, kurios kepti svogūnėliai yra riešutų skonio. Pasirodo, gražuolės raudonosios monardos arbata yra viena iš kvapniausių, o viendienių žiedais galima gardžiuotis kaip uogomis. Gamtininkas atskleidė pačią geriausią ateities salotą – rauktalapę dedešvą. „Joje gausu gleivinių medžiagų, skani, gerai virškinama, užauga iki pusantro metro, žaliuoja visą vasarą ir net po šalnų. Užtenka auginti pora dedešvų ir šeima aprūpinta“, – kalbėjo Sigutis Obelevičius.

Gamtininko knyga „Imunitetą stiprinantys augalai“ bus verčiama į ukrainiečių kalbą. „Kaip bebūtų keista, prasidėjus karui, knygų pardavimai Ukrainoje išaugo 15 procentų, ten labai trūksta mokslo populiarinimo knygų, tad daviau sutikimą versti“, – kalbėjo botanikas, keliolikos knygų autorius Sigutis Obelevičius.

Bibliotekininkė Ramunė Musteikienė padėkojo gamtininkui už švietėjišką veiklą ir grožio puoselėjimą Traupyje, įteikdama pavasarinių gėlių puokštę.


Traupio bibliotekos informacija