You are currently viewing Tolerancijos žibintai Troškūnų bibliotekoje

Tolerancijos žibintai Troškūnų bibliotekoje

Lapkričio 16 d. minima tarptautinė tolerancijos diena. Tolerancija – tai pakantumas, pagarba, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų išvaizda, požiūriu, amžiumi, tradicijomis, odos ir plaukų spalva, mąstymu.

Lapkričio 13 d. Troškūnų bibliotekoje svečiavosi Troškūnų K. Inčiūros gimnazijos ikimokyklinukai ir mokytoja Lina Mockevičienė. Norėdami nuo mažens išmokyti vaikus tolerancijos, reikia jiems suprantamais žodžiais papasakoti, kas tai yra. Todėl kartu perskaitėme Sam McBratney knygelę „Jūs visi man brangiausi“, kurioje pasakojama apie lokių šeimyną. Nors trys maži lokiukai yra labai skirtingi, bet tėvai juos myli vienodai.

Vaikams paaiškinome, kad mus supantys žmonės taip pat yra skirtingi, kad jų tarpe gali būti ir vaikučių su negalia. Mažiesiems parodėme ir pristatėme Leonardas Da Vincio knygą „Sparnuotosios raidės“, kurioje pasakos parašytos reginčiųjų ir Brailio raštu. Mažais pirštukais liesdami knygos lapus, ant kurių išspaustos įvairių kombinacijų iškilių taškelių figūros vaikai susipažino su neregių raštu.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – žibintas, skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį. Darželinukai Troškūnų bibliotekos vaikų erdvę papuošė popieriniais žibintais, o lange pakabino saulutę.

Raskime vienas kitam gražių, palaikančių, padedančių žodžių, įsijauskime į kitų būsenas, pajauskime jų išgyvenimus, kartu su jais patirkime ir geras, ir nemalonias patirtis.

Troškūnų filialo bibliotekininkė Aurėlija Deveikienė