You are currently viewing Popietė „Advento vainiką jau nupynėme…“ Kurklių bibliotekoje

Popietė „Advento vainiką jau nupynėme…“ Kurklių bibliotekoje


Baigiame sukti dar vieną laiko ratą. Prasidėjo Adventas – pats tamsiausias, paslaptingiausias ir magiškiausias metų laikas…
Anykščių A. Baranausko pagrindinės mokyklos Kurklių S. Kairio ikimokyklinio ugdymo grupė kartu su mokytojomis Danguole ir Laima atskubėjo į Kurklių biblioteką pinti Adventinio vainiko.

Vainiką „pynėme“ kitaip. Ant stalo padėjome pagrindą vainikui, užtiesėme baltą staltiesę, į vidurį vainiko padėjome 4 Advento žvakes. Toliau puošėme eglės šakelėmis – gyvybės simboliu. Aptarėme, kodėl eglė yra gyvybės simbolis. Mažieji minė mįslę „Žiemą, vasarą žaliuoja kas? Eglė. Eglės medis užaugina vaisius, kokie jie? Kankorėžiai. Papuošėme eglės šakeles kankorėžiais, obuoliais simbolizuojančiais saulę, gyvybę, gimimą. Kad ateinantys metai būtų dosnūs, turtingi vainikas turi spindėti auksu, tad jį papuošėme geltonais eglutės žaisliukais. Vaikams buvo ypatingas pirmosios Advento žvakelės įžiebimo momentas. Advento vainikas baigtas…

Bibliotekininkė Gražina papasakojo apie Advento papročius, tradicijas ir pasekė pasaką „Keturios Advento žvakės“. Kalbėjomės apie gerumą.

Ramumu dvelkianti aplinka, tylus žvakės virpėjimas, vaikų spindinčios akys, mokytojų šypsena paliko neišdildomą įspūdžių kupiną popietę. Labai džiaugiuosi, kad vaikučiai ir mokytojos galėjo pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę.

Advento vainikas puošia biblioteką visą Advento laikotarpį ir mus kviečia daryti gerus darbus.

Bibliotekininkė Gražina Adomavičiūtė
Nuotraukos Danguolės Kiaušienės