You are currently viewing „Per mane tekės tik švarus vanduo“  (N. Oželytė)

„Per mane tekės tik švarus vanduo“  (N. Oželytė)

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė 2023

„Per mane tekės tik švarus vanduo“  (N. Oželytė)

Balandžio 25d. bibliotekoje su anykštėnais susitiko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarė, visuomenininkė, aktorė Nijolė Oželytė.

Susitikimo tikslas buvo pristatyti pernai metais išleistą viešnios knygą „Atatrankos“. Knygą skaitytojai su įdomumu priėmė, skaitydami pažino N. Oželytę visai kitame amplua. Pati autorė labai rimtai nevertina savo knygos, sako, kad tai daugiau leidyklos „Tyto alba“ nuopelnas, kuri surinko tekstus iš socialinių tinklų ir sudarė leidinį. Bet N. Oželytė turi medžiagos ir idėjų naujai knygai, tik kol kas, deja, neturi laiko rimtai prie jos prisėsti.

Susitikimo metu, kuris truko pusantros valandos, signatarė palietė tiek daug temų ir klausimų, kad atrodė, jog nėra srities, apie kurią ji neturėtų kompetencijos kalbėti. O dar pasitelkus aktorinę praeitį (nors labai pyksta, kai ją pavadina aktore), įnešė į savo pasisakymus tiek ekspresijos, kad šilta pavasario diena tapo dar šiltesnė. N.Oželytė pasakojo apie savo asmeninio gyvenimo filosofiją, politines pažiūras, supančio pasaulio gėrį ir blogį, kaip metaforą pateikė pavyzdį, kad nežiūrint vykstančių kataklizmų, visada ir visi turime galimybę rankas plauti tik švariame vandenyje, nemerkdami jų į drumzlinus telkinius. „O per mane tekės tik švarus vanduo“, – sakė viešnia.

Judita Skačkauskienė

Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus bibliotekininkė