You are currently viewing Parodos, skirtos Lietuvių kalbos dienai paminėti pristatymas

Parodos, skirtos Lietuvių kalbos dienai paminėti pristatymas

Vasario 8 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka pirmoji paminėjo Lietuvių kalbos dienas ir pristatė parodą, skirtą Šiaurės Lietuvos kalbininkams paminėti pavadinimu „Žmonėms žodžio stogą kėlusiems“ (J. Marcinkevičius).

Renginyje dalyvavo ir parodą anykštėnams pristatė viena iš parodos sudarytojų Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Albina Saladūnaitė. Albina mums dar kartą priminė kodėl yra svarbu puoselėti ir saugoti lietuvių kalbą.

Ekspozicija supažindina su kertiniais lietuvių kalbos statinio akmenimis – Simonu Daukantu, Antanu Baranausku, Kazimieru Būga, Jonu Jablonskiu, Kazimieru Jauniumi, Juozu Balčikoniu. Lietuvių kalbos puoselėjimui jie skyrė visą savo gyvenimą. Parodos sudarytoja pasakojo, kad parodos idėja yra supažindinti su Lietuvių kalba nuo jos kūrimosi istorijos pradžios, su kalbininkais, kurie kuria, puoselėja lietuvių kalbą bei supažindinti su aukštaitijos regionų tarmėmis ir priminti visuomenei kas yra ta lietuvių kalba ir kodėl ją reikia saugoti ir puoselėti.

Ekspozicijoje galite rasti Antano Baranausko „Anykščių Šilelį“, kuris yra parašytas anykštėniška tarme, mokomąją knygą „Rytų aukštaičiai anykštėnai“, supažindinančia su anykštėniška tarme, Reginos Katinaitės-Lumpickienės poezijos knygą „Undeniu ugniu žalynais“, kurioje eilės rašomos uteniškių tarme. Reginai Katinaitei-Lumpickienei 2021 metais Anykščiuose buvo įteikta Antano Baranausko literatūrinė premija būtent už tarmiškai užrašytos poezijos kūrybą. Taip pat šioje ekspozicijoje rasite ir Vlado Braziūno kūrybą, kuris 2018 metais Anykščiuose taip pat buvo apdovanotas Antano Baranausko literatūrine premija.

Džiaugiamės ir dėkojame Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai už bendradarbiavimą ir galimybę eksponuoti parodą Anykščių bibliotekos erdvėse.

Tie, kas nesuskubote sudalyvauti renginyje, kviečiame atvykti Bibliotekos darbo laiku ir aplankyti parodą sau patogiu metu.

Paroda Bibliotekoje bus eksponuojama iki vasario 23 d.

Justė Jablonskienė
Kultūros vadybos ir personalo vystymo skyriaus vedėja
Nuotraukos Violetos Matelienės