You are currently viewing „Pabėgimas“. Fotografijos darbų paroda Debeikių bibliotekoje

„Pabėgimas“. Fotografijos darbų paroda Debeikių bibliotekoje

Debeikių bibliotekoje eksponuojama jaunos fotomenininkės Simonos Bagdonaitės fotografijos darbų paroda „Pabėgimas“.

Simona yra išleidusi fotografijų albumą „Padangių egzotika fotografijose“ (2011 m.), įrašyta į „Lietuvos rekordų“ ir „Lietuvos vaikų rekordų“ knygas kaip jauniausia fotoalbumo autorė. Jos parodos eksponuotos gimtajame Anykščių krašte, Lietuvos Respublikos Seime.

Fotomenininkė apie parodą: „Kartais taip jau nutinka, kad ten, kur esi, tampa nebegerai. Ko tokiu atveju norisi? Pabėgti iš ten, kur neramu. Pabėgti nuo to, ką privalai. Pabėgti nuo „jeigu“, „galbūt“, „reikia“, „nesinori“… Pabėgus pajausti laisvę, nežinoti, kuria kryptimi judėti, nes niekas prieš tai nesakė, kas laukia ir koks galutinis tikslas turėtų būti. Taip atrodo laisvė atrasti save, laisvė atrasti kitą, laisvė atrasti neatrastą.

Kai ruošiausi šiai parodai, supratau, kad kiekvieną kadrą padariau bėgdama nuo kažko: nuo miesto šurmulio, nuo to, kas neramina, nuo nepastovumo ir netikrumo… Pabėgus pajaučiau laisvę ir vidinę ramybę. O nuo ko norėtum pabėgti tu?“

Fotografijose galima pamatyti užfiksuotus įspūdingus vaizdus: medžius rūke, banguojančią jūrą, gėles, debesys, miesto šurmulį ir gražias Svėdasų krašto vietoves.

Nuotraukos juoduose rėmeliuose atrodo įspūdingai, paslaptingai ir magiškai.

Parodą aplankyti galėsite iki gruodžio 30 d.


Ingrida Markuns
Debeikių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Ingridos Markuns