You are currently viewing „Molinukai“. Keramikos darbų paroda Kurklių bibliotekoje

„Molinukai“. Keramikos darbų paroda Kurklių bibliotekoje

Senovėje, kad gyventi būtų šilčiau, žmonės iš molio mūrijo pečius, koklines krosnis, su moliu gydėsi nuo įvairių ligų. Šeimininkės savo namus puošė molinėmis puodynėmis ir ąsočiais, kuriuose laikė įvairius maisto produktus: pieną, rūgpienį, varškę, sviestą.

Kaip šių dienų tėkmėje prisijaukinti molį vaiko rankose, kaip susidraugauti su juo. Parodai į biblioteką savo sukurtus molynukus atnešė Sofija, Jonukas, Benediktas ir pasakojo kaip įgijo praktinių įgūdžių.

Sofija pasakojo kokį nelengvą ir sudėtingą kelią turi praeiti molinis darbelis, kol iš saujelės molio tampa angelu, drugeliu, sraige, ežiuku, širdele, lapeliu, batuku savo fantazijos sukurtu darbeliu.

Jonukui gera gabalėlį molio kočioti tarp delniukų, formuoti įvairias detales, dekoruoti darbeliu.

Benediktui patinka molio gabalėlyje įspausti pirštų antspaudus, padedančius palikti ženklus, minkyti, lankstyti, nesiekiant jokio rezultato.

Mažųjų rankomis sukurti darbeliai, tai jų kūrybiškumo, lakios vaizduotės, miklių rankyčių darbo rezultatas. Juk į kiekvieną darbelį vaikai įdėjo savo vaikiško pasaulio dalelę. Visi darbai skleidžia šilumą, grožį. Kiekvienas darbelis skirtingas ir savitas. Molio keramikos darbelių gaminimas – puikus užsiėmimas, kuris ne tik maloniai nuteikia, bet ir atpalaiduoja, lavina mąstymą.

Mane iš molio lipdė vaikas,
aš prasimerkiau jo delnuos
ir pasakiau linksmai jam: „Sveikas!
Aš Molė. Molė vadinuos!“
                            Judita Vaičiūnaitė


Ačiū vaikams už nuostabius keramikos darbus.
Darbelių grožį bibliotekoje pamatyti bus galima iki 2024 m. kovo 30 d.

Bibliotekininkė Gražina Adomavičiūtė
Nuotraukos Gražinos Adomavičiūtės