You are currently viewing Kviečiame į vakarą su žurnaliste, visuomenės veikėja Nijole Baužyte

Kviečiame į vakarą su žurnaliste, visuomenės veikėja Nijole Baužyte

Spalio 5 d. 17.15 val. Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje (Vyskupo skv. 1) vyks susitikimas su Nijole Baužyte – žinoma žurnaliste, TV laidų vedėja, visuomenės veikėja.

Nijolė Angelė Baužytė gimė Pušaloto miestelyje (Panevėžio r.). Būdama moksleivė mokėsi garsiojoje Juozo Miltinio teatro studijoje. Vėliau pažintį su teatru tęsė Vilniaus universiteto dramos studijoje, Profsąjungų rūmų liaudies teatre. Vilniaus universitete baigė lituanistikos studijas.

Didžiąją laiko dalį dirbo Lietuvos televizijoje Literatūros ir dramos redakcijoje, Kultūros laidų redakcijoje. Aktyvi Sąjūdžio dalyvė. Sukūrusi garsių kultūros laidų ciklų, dokumentinių filmų scenarijų. Tarp apdovanojimų – Lietuvos nepriklausomybės medalis (2000), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius (2004), Vyriausybės kultūros ir meno premija (2012).

Televizijoje kūrė laidas apie garsius aktorius, dalyvavo pirmuosiuose „Poezijos pavasario“ festivaliuose, bendravo su iškiliausiomis to meto asmenybėmis. Legendinės LRT laidos „Mūsų miesteliai“ kūrėja, per 30 metų sukūrusi daugiau nei pusantro šimto filmų.

Vakaro metu N. Baužytė dalinsis patirtimi iš J. Miltinio teatro studijos, papasakos apie savo pirmąjį vaidmenį spektaklyje su aktoriumi Donatu Banioniu, apie reikšmingas pamokas, kurias gavo šiame teatre. Dalinsis prisiminimais iš Baltijos kelio ir Sausio 13-osios įvykių, papasakos apie dokumentinės laidos „Mūsų miesteliai“ kūrybos procesą, įspūdingas akimirkas, ilgaamžes draugystes su kolegomis ir menininkais.

Susitikimas rengiamas Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai įgyvendinant projektą „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XIV“.

Rėmėjai:

LKT ir Panevėžio m. savivaldybė