You are currently viewing Kraštotyrininkui Romui Pačinskui – dovana „iš paslapčių skrynios…“

Kraštotyrininkui Romui Pačinskui – dovana „iš paslapčių skrynios…“

Balandžio 18 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje 60-ojo jubiliejaus proga pasveikintas nusipelnęs sportininkas, visuomenininkas, kraštotyrininkas Romas Pačinskas.

Jubiliatą Spaudos fotografo Izidoriaus Girčio atminimo kambaryje sveikino ir sėkmės linkėjo Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos valdybos pirmininkas, muziejininkas Tautvydas Kontrimavičius, Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė ir būrelis Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos narių.

Didžiausia staigmena R. Pačinskui buvo dovana „iš paslapčių skrynios“, kurią kraštotyrininko jubiliejaus išvakarėse į Anykščių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyrių atnešė Romo sesuo, A. Vienuolio progimnazijos pradinių klasių mokytoja Laima Pačinskaitė. Paslaptinga dovana – tai paties R. Pačinsko paauglystėje ir jaunystėje rašyti dienoraščiai, gauti diplomai, surinkti straipsniai apie Romo sportinius pasiekimus ir kt. Visą šį turtą kaupė ir išsaugojo R. Pačinsko šviesaus atminimo mama Adelė Daniūnaitė-Pačinskienė.

Jubiliatas dėkojo sveikintojams už jam parodytą dėmesį, sugraudintą širdį ir netikėtą dovaną. Buvęs imtynininkas prisipažino, kad Spaudos fotografo Izidoriaus Girčio atminimo kambaryje iki šiol jam dar neteko lankytis.

Viešosios bibliotekos informacija