You are currently viewing Kolekcionavimo aistra. Janinos Uzdrienės kišeninių kalendoriukų paroda Troškūnų bibliotekoje

Kolekcionavimo aistra. Janinos Uzdrienės kišeninių kalendoriukų paroda Troškūnų bibliotekoje

Kolekcionavimas yra nepaprastai įdomus dalykas.

Greičiausiai daugelis iš mūsų vaikystėje rinko gražius saldainių popieriukus, pašto ženklus, modeliukus ir t.t. Augant, auga ir kolekcionavimo idėjos. Žinoma, ne visi tampa kolekcininkais. Kažkam ir toliau malonu pirkti ir rinkti, pavyzdžiui kalendoriukus, o kiti į tą patį procesą žiūri rimčiau, sumaniau ir tuos renkamus kalendoriukus sistemina. Taip susidaro kolekcija, kurią jau ne gėda parodyti ir kitiems.

Troškūnų bibliotekoje parodoje „Nuo vaikystės iki dabar“ pristatome tik dalį Janinos Uzdrienės surinktų kišeninių kalendoriukų kolekcijos. „Ant mažučių keturkampių kartono lapelių kerinčio grožio gamtos vaizdai, gyvūnai, animacinių filmukų herojai, aktoriai, cirko artistai, unikalūs architektūros paminklai, technikos naujovės, įstaigų, įmonių arba socialinių akcijų reklama. Kolekcijoje yra ir nestandartinių kalendoriukų: mediniai, 3D, – kalbėjo Janina Uzdrienė. – Savo kolekciją tvarkau ilgais žiemos vakarais. Kitiems turbūt atrodo, kad tai vaikiškas užsiėmimas, tačiau man svarbu geros emocijos, bendravimas su kitais kolekcininkais. Kolekcionavimas tai smagus laisvalaikio leidimas.“

J. Uzdrienė tris dešimtmečius dirbo bibliotekininke Surdegyje ir, kaip pati pasakojo, kalendoriukus pradėjo kolekcionuoti būdama 4 klasėje. Šiuo metu J. Uzdrienės kolekcijoje yra sukaupta virš 4000 kalendoriukų. Atkeliavę iš įvairių pasaulio šalių, padovanoti draugų, kolegų ar nepažįstamų žmonių kalendoriukai sugrupuoti pagal temas ir atspindi įvairius laikotarpius.

Troškūnų bibliotekos bibliotekininkė Aurėlija Deveikienė