You are currently viewing Karpinių parodos „Užuolaidėlės“ uždarymas ir kūrybinė edukacija

Karpinių parodos „Užuolaidėlės“ uždarymas ir kūrybinė edukacija

Gegužės 18 d. Debeikių bibliotekoje vyko tautodailininkės Virgitos Kalinovienės karpinių parodos „Užuolaidėlės“ uždarymas, kuri buvo eksponuojama nuo kovo 9 d.

Karpinių autorė pasakojo, kad dirbdama medicininį darbą: piešimas, karpymas, dalyvavimas parodose, pleneruose yra atgaiva, poilsis, meditacija grįžus iš budėjimo. Taikydama įvairias technikas kuria atvirukus, prieš šventes karpo kiškius, angeliukus, snaiges ir puošia darbovietės ir namų laiptinės langus.

Sužinojome, koks popierius, kokie įrankiai reikalingi karpymui. Virgita daugiausia šiuo metu karpo užuolaidėles, kampinukes, servetėles.

Antroje renginio dalyje vyko karpinių kūrybinė edukacija. Jos metu išmokome pažinti karpinių subtilybes, sužinojome kaip teisingai lankstyti popierių, karpyti snaiges, užuolaidėles, kampinukes ir knygų skirtuką. Kiekvienas išlaisvino savo mintis bei fantaziją ir sukūrė unikalius mažus popierinius karpinius stebuklus.

Pabaigoje dalyvės pasidalino savo mintimis, kad ši edukacija įkvėpė naujų karpymo idėjų.

Dalinamės atsiliepimais apie karpinių parodą, kuriuos rašė lankytojai.
„Nuostabu, kad šiais greito gyvenimo ir kompiuterių laikais yra žmonių kuriančių išskirtinį, reikalaujantį daug darbo, užuolaidėlių karpinių meną. Ačiū Jums! Diana“.

Nuoširdžiai dėkoju parodos autorei Virgitai už kūrybingą edukaciją, Viktorijai už nuotraukas ir visiems už aktyvų dalyvavimą.

Dėkojame informaciniam rėmėjui laikraščiui „Anykšta“.

Ingrida Markuns
Debeikių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Ingridos Markuns ir Viktorijos Šukytės