You are currently viewing  “Draugoteka” su Saule

 “Draugoteka” su Saule

      Gegužės mėn. 24 dieną bibliotekos salėje šurmuliavo mokiniai. Dalyvauti edukacinėje programoje žaisk „Draugoteką“, atvyko gausus būrys Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 6A klasės mokinių, kuriuos į edukacinį užsiėmimą palydėjo lietuvių kalbos mokytoja Dangira Nefienė.

      Mokiniams buvo pristatyti penki žaidimo „Draugoteka“ virtualios bibliotekos erdvėse veikiantys nepažįstami paaugliai-personažai: Klaudija, Jonas, Elijus, Saulė ir Luna, turintys skirtingas patirtis, įpročius, pomėgius, būdo savybes ir kviečiantys susipažinti bei susidraugauti.

       Edukacinio užsiėmimo metu šeštokai susipažino su Saulės personažu, kuri sėdi neįgaliojo vežimėlyje, mėgsta žaisti krepšinį ir jai labai patinka skaityti knygas. Mokiniai susidomėjo Saulės gyvenimo istorija, stengėsi suprasti su kokiais gyvenimo sunkumais ji susiduria. O „Draugotekos“ lentynoje esančios knygos A. Marshall „Aš moku šokinėti per balas“, K. Paterson „Tiltas į Terabitiją“, O.Q. Rauf „Berniukas klasės gale“, pasakojančios apie negalią turinčius ar kitokius knygų herojus, padėjo mokiniams greičiau rasti sprendimus.

      Norėdami geriau pažinti save ir kitus, baranauskiečiai žaidė žaidimą „Ar mes panašūs?“. Taip jie bandė atskleisti ryškiausias savo ir įvardinti draugo būdo savybes ar charakterio bruožus. Pagal tai, jie vieni kitiems parinko knygas iš „Draugotekos“ knygų kolekcijos.

      Edukacines veiklas paįvairino ir judrūs žaidimai, į kuriuos noriai įsitraukė visi mokiniai.

      Šis edukacinis užsiėmimas – tai Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos su partneriais vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalis. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka yra šio projekto partnerė.

Žaisk – ateik – skaityk!

                                                                Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija

                                                                 Nuotraukos Ivetos Stankevičiūtės-Požėlienės