You are currently viewing Bibliotekoje – dviejų knygų pašnekesys

Bibliotekoje – dviejų knygų pašnekesys

Gegužės 16 d. bibliotekoje įvyko dviejų knygų pašnekesys. Apie naujausius vienas kito kūrinius kalbėjo rašytojai Alvydas Šlepikas ir Herkus Kunčius. Šis literatūrinis duetas bendradarbiauja jau seniai, ne vienas kūrinys parašytas, nurodant abiejų autorystę.
Poetas, prozininkas, scenaristas, režisierius, įvairių literatūros premijų laureatas anykštėnams pristatė 7 novelių rinkinį „Namas anapus upės“. Tai realistinis pasakojimas apie išsilaisvinimą, bėgimą nuo kaltės jausmo, derinant su sapniška nuotaika, fantastiniais vaizdais, pasakoms būdingu paslaptingumu. Susirinkusiems buvo malonu pasiklausyti paties autoriaus skaitomą vieną novelę.
Herkus Kunčius – žymus prozininkas, eseistas, dramaturgas, taipogi nominuotas keliomis literatūros premijomis supažindino su romanu „Litbelas. Neišnešiotas vaiduoklis“. Įdomi tema – pasakojimas apie Rusijos bolševikų sukurtą, vos kelis mėnesius gyvavusią kvazivalstybę – Lietuvos ir Baltarusijos Sovietų Socialistinę Respubliką. Remdamasis tikrais istoriniais faktais, pasitelkdamas literato plunksną, H. Kunčius pasakoja, kaip į Vilnių iš Rusijos atsiųsta Litbelo vyriausybė, vadovaujama Maskvos statytinio Vinco Mickevičiaus-Kapsuko, apkvaitusi nuo revoliucijos vėjų ir remiama Raudonosios armijos, bando kurti naują pasaulį, kuriame absurdo daugiau nei sveiko proto, o smurtas tampa pagrindiniu valios įtvirtinimo įrankiu. Autorius paskaitė romano ištrauką.
Renginio metu visi norintieji galėjo įsigyti šių autorių knygas, kurias platino Lietuvos Rašytojų sąjunga.
Dėkojame kolegoms iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos, tai jų vykdomo projekto „Maža žemėlapyje, didi pasaulyje“ vaisiais galėjo pasimėgauti ir anykštėnai.
Kaip visada, už renginio sklaidą dėkojame informaciniam rėmėjui laikraščiui „Anykšta“.

Judita Skačkauskienė
Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus bibliotekininkė