Naujienos

Vaikystės spalvos

Saulėtą ir šiltą birželio 13 dienos rytmetį, prie bibliotekos esančioje terasoje šurmuliavo gausiai susirinkę Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 2b klasės mokiniai (mokytoja Daiva Barauskienė). Čia pat žaliuojančių medžių apsuptyje, vyko jaunosios kūrėjos Agnės Žiaukės akvarelės darbų parodos pristatymas.

Vaikai parodos autorei uždavė daugybę klausimų apie piešimą: kas tai yra akvarelė, kada ji pradėjo piešti, koks darbas jai labiausiai patinka, kokią techniką naudoja, ką labiausi patinka piešti, kiek laiko užtrunka nupiešti paveikslą ir kt.

Autorė pasakojo, kad jai labiausiai patinka akvarele lieti dangų, o sunkiausia piešti smulkias detales, kad tai yra jos mėgstamiausias užsiėmimas, nes liejant akvarelę, galima perteikti objektą, reiškinį, užfiksuoti savo svajonę ar netgi sapną...

Vėliau renginio dalyviai pasinėrė į kūrybinį procesą. Padedami parodos autorės Agnės, jie piešė drugelius, katinukus, gamtos vaizdus, mokėsi, kaip proporcingai popieriaus lape perteikti veido linijas, kaip yra maišomas guašas, akvarelė, tapant įvairių spalvų sluoksniais. Kūrybinėse dirbtuvėse sukurti mokinių darbai pradžiugino autorę ir papuošė jos eksponuojamą parodą.

Renginio pabaigoje skambėjo visų nuoširdūs padėkos žodžiai Agnei, o būsimiems trečiokams buvo įteiktos bibliotekininkų padėkos už aktyvų dalyvavimą etnografinėse šventėse, parodose, už meilę knygoms.

Taip jau sutapo, kad parodos pristatymo renginys vyko paskutinę mokslo metų dieną antrokams, todėl vaikai dar ilgai nesiskirstė į namus ir patogiai įsitaisę šalia terasos besidriekiančioje pievelėje vaišinosi suneštinėmis vaišėmis, linksmai klegėdami suposi sūpynėse, žaidė su kamuoliu...

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija