Naujienos

Šventinė Pukio Kutulio istorija

Pastaruoju metu Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje vis labiau jaučiamos artėjančių švenčių nuotaikos. Gruodžio 16 d. bibliotekos erdvės prisipildė jaukaus vaikų šurmulio. Dalyvauti skyriaus organizuojamuose kalėdinių pasakojimų ciklo „Šventinės Pukio Kutulio istorijos“ garsiniuose skaitymuose, atvyko mažieji bičiuliai iš Troškūnų vaikų lopšelio-darželio kartu su auklėtojomis.


Tai jau ketvirtasis Kalėdų rezidencijos Anykščiuose renginys bibliotekoje.

Gyvosios knygelės palydėjo vaikus prie papuoštos eglutės, o kad būtų drąsiau pakvietė juos susipažinti ir pažaisti žaidimą „Pasakyk savo vardą“. Vėliau svečiai susibūrė aplink išminčių katiną, vardu „Tylos karalius“ ir smalsiai nusiteikę klausėsi pasakėlės „Eglutė“, kurią parašė ir nupiešė V. Sutejev. Tai pasakojimas apie sniego senį – Besmegenį, kurį nulipdė vaikai laukdami švenčių. Tada jam įteikė laišką ir išsiuntė Kalėdų seneliui norėdami, kad šis padovanotų vaikams eglutę. Kelionėje Besmegenis patyrė daug nuotykių, bet vaikų prašymą išpildė.

Susitikimo pabaigoje netikėtai atskubėjo bibliotekos katinas Pukis Kutulis, nešinas pačiu tikriausiu Seniu Besmegeniu, kurio rankose buvo laiškas. Pamatęs būrį vaikų Pukis Kutulis labai apsidžiaugė ir pakvietė vaikus pasilinksminti ir pašokti. Po linksmybių visų laukė siurprizas – laiškas su katino arbata mažiesiems knygų bičiuliams!


Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės