Naujienos

Skaitėme kitaip


Kasmet, pasitinkant laukiamiausias metų šventes, Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius prisipildo jaukaus prieššventinio šurmulio.

Gruodžio 15 d. rytmetį į biblioteką sugūžėjo Šventosios upės mokyklėlės mokiniai kartu su mokytoja Evelina. Smalsūs ir puikiai nusiteikę mokiniai dalyvavo sensorinių skaitymų pagal Nikola Kinnear knygą „Kaip kiškis mokėsi drąsos“ edukaciniuose užsiėmimuose. Tai jau trečiasis Kalėdų rezidencijos Anykščiuose renginys bibliotekoje.

Dalyviai kartu su knygos veikėjais – kiškiu Leonu ir jo drauge Luna, pasinėrė į tikrą skaitymo nuotykį, kupiną įvairių baimių, pojūčių ir netikėtumų. Skaitymo įspūdžiui labiau sustiprinti buvo naudojami įvairius būdai ir priemonės: vaikai laistė gėles, valė dulkes, į kuprinę krovėsi daiktus, kurių galėjo prireikti kelionėje. Nepamiršo įsidėti ir sausainių dėžutėse. Taip pat mokiniai išbandė šaltą upės vandenį bei nardymo vamzdelį, o su žibintuvėliu tamsioje oloje kiškiui Leonui padėjo ieškoti pasislėpusios Lunos.

Baigę skaityti knygelę, kalbėjome apie baimes ir drąsą. Juk niekas taip nepadeda įveikti baimių, kaip noras išgelbėti draugą!

Vėliau vaikai apsilankė naujai įkurtoje pojūčių erdvėje. Jaukiai įsikūrę ant minkšto kilimo ir pagalvėlių, žiūrėjo mokomąjį animacinį filmuką „Mėnulio žemėlapis“, grojo Mėnulio būgnu, įvairių šviesų fone klausėsi raminančios muzikos.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės