Naujienos

Kavarskiečių viešnagė bibliotekoje

Lapkričio 17 dienos popietę į biblioteką atvyko Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai kartu su mokytoja Kristina Striukiene.

Vaikai prisipažino, kad bibliotekoje lankosi pirmą kartą, todėl jiems smalsu pamatyti bibliotekos erdves ir sužinoti, kas čia vyksta. Daug įdomių patyrimų visų laukė rūsyje. Tai senovinė XVI a. datuojama krosnis, kurią mokiniai iš arti apžiūrėjo bei sužinojo jos atsiradimo bibliotekoje istoriją. „Idėjų labo“ erdvėje vaikai turėjo galimybę pamatyti garso įrašų studiją, vaizdo įrašams kurti skirtą žalią ekraną (green screen). Svečius sudomino ir garsaus anykštėno, spaudos fotografo Izidoriaus Girčio atminimo kambarys-muziejus bei praėjusiame šimtmetyje bibliotekininkų naudotų darbo priemonių ekspozicija.

Sugrįžę į Vaikų literatūros ir edukacijos skyrių, lankytojai pasinėrė į kūrybinį procesą. Pagal Ievos Babilaitės bežodę knygą vaikams „(Ne) vienas“ jie kūrė pasakojimą apie pelytę Minę Piksę, kuri gyveno medyje ir buvo labai nusiminusi. Bet vieną kartą pakilo vėjas, medis nulūžo, o pelytė nukrito į kažką minkšta ir juoda. Tai buvo didelis šuo, su kuriuo Minė Piksė susidraugavo ir kartu žaidė.

Kavarskiečių viešnagė bibliotekoje greitai prabėgo. Aktyviausi kūrėjai buvo apdovanoti prizais - užrašų knygelėmis.

Neatsisveikiname, o tariame iki naujų susitikimų! 

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės