Naujienos

Susitikome su parodos autoriumi

Anykštėnas tautodailininkas Kazimieras Tamošiūnas bibliotekoje eksponuoja savo tapybos ir semigrafijos darbus. Lapkričio 10 d. autorius mielai sutiko papasakoti apie savo pomėgį dailei ir retą rankdarbių rūšį – semigrafiją. Pasirodo, tai siuvinėjimas adata ir siūlu ant popieriaus.


Bekalbant apie meną, pokalbis nuslydo net iki tarnybos sovietinėje armijoje metų. Pasirodo, kad tie tarnystės metai Krymo pusiasalyje ir buvo didžiulis stimulas paimti į rankas teptuką: Kerčėje aplankęs žymiausio rusų marinisto Ivano Aivazovskio parodą, suprato, kad ir jis bandys piešti jūrą, M.K. Čiurlionio žvakių švieseles...

O pomėgis siuvinėjimui, kaip juokais išsiaiškinom, paveldėtas ir mamos giminės, kurioje moterys buvo puikios siuvėjos. Paprašęs adatos su siūlu ir popieriaus, tautodailininkas parodė kaip gimsta siuvinėti ornamentai.

Kazimieras ir puikus fotografas, parodė susirinkusiems foto nuotrauką, kur užfiksuoto momento reikėjo laukti net keletą valandų, kad vėjas nurimtų ir vandeny nebūtų nė bangelės, tuomet pastato atspindys vandenyje gavosi lyg veidrodinis vertimas.

Padėkodami už papasakotas istorijas, palinkėjome Kazimierui sveikatos. Kas dar nespėjote aplankyti parodos, ji bibliotekoje bus eksponuojama iki lapkričio mėnesio pabaigos.

Judita Skačkauskienė
Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus bibliotekininkė