Naujienos

Pasitikome naują anykštėnės Jurgos Žąsinaitės knygą


Spalio 14 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių bibliotekoje anykštėnė rašytoja Jurga Žąsinaitė pristatė savo naujausią knygą „Pertako piemuo“. Tai jau ketvirtoji Jurgos knyga. Šį kartą rašytoja išbandė save novelių žanre.

Į susitikimą su anykštėnais J. Žąsinaitę atlydėjo rašytoja Gintarė Adomaitytė ir poetė Rasa Milerytė, kuri ir moderavo knygos pristatymą. Gintarė yra mano knygų pirmoji skaitytoja, mano kūrybos „krikštamotė“, – sakė J. Žąsinaitė.

Knygą sudaro 12 novelių, kurie visi gyvena, ar yra gyvenę Rubikių ežero apylinkėse. Rašytoja sakė daug metų kaupusi medžiagą apie rubikiečius, žadino atmintyje savo močiutės pasakojimus, norėjo išsaugoti senąsias vertybes.

Bet pagrindinis novelių veikėjas yra ežeras, kurį Jurga švelniai vadina savo draugu, nes prie jo užaugo, svajojo, bandė įminti gamtos mįsles. Kaip sakė G. Adomaitytė, Jurga labai subtiliai jaučia gamtą ir jos gamtos kalbai nereikia nei vertėjo, nei vertėjos – tiesiog supranti arba ne.

Renginio metu rašytojas Rimantas Povilas Vanagas pasveikino kolegę su puikia knyga, sakė nuo pat pirmųjų sakinių pajutęs su kokio lygmens rašytoja turi reikalų, gyrė jos vaizdingą kalbą, žavėjosi Jurgos gebėjimu suderinti ir suvaldyti vaizduotę, erudiciją ir praeities nuotrupas.

Renginio moderatorė R. Milerytė susirinkusiems pristatė Jurgą ir kaip vertėją iš anglų kalbos, rašytojos kraityje jau yra penkios verstinės knygos. Nors tai varginantis darbas, bet labai praplečiantis akiratį, papildantis žinių bagažą sodriau, nei studijų metais, – prisipažino J. Žąsinaitė.

Anykštėnė bando prisijaukinti ir poezijos žanrą, bet dar bijanti viešumos, sakė, kad pirmiausia reikia sulaukti pandemijos pabaigos, nes poezijai reikia laisvės, nevaržomo polėkio.

Renginio metu bibliotekininkė Rimvydė Urbonienė susirinkusiems skaitė novelę „Bombų sala“, o pati autorė pasirinko novelę „Aladino batais“.

Anykštėnai noriai pirko knygą „Pertako piemuo“, po renginio Jurga ilgai dalijo autografus, bendravo su rubikiečiais, klasės draugais.

Judita Skačkauskienė
Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus bibliotekininkė