Naujienos

Susitikimas su rašytoja Aurima Diliene iš Prancūzijos

2021 m. rugsėjo 25 d. Turizmo nakties metu Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji Biblioteka skaitytojus pakvietė į virtualų susitikimą su rašytoja, psichoterapeute, šeimos konsultante, kuri veda terapinius užsiėmimus ir teikia konsultacijas, santykių, šeimos, skyrybų, asmeninių problemų, vaikų auklėjimo klausimais, sukaupusi daugiau nei 20 metų patirtį, Aurima Diliene.

Rašytoja jau šešerius metus su didele šeima gyvena Prancūzijoje, į kurią persikraustė sekant autorės svajone.

Susitikimo metu Aurima Dilienė skaitytojams pristatė tris savo knygas ir šiek tiek pasidalino paslaptimi, apie ką bus rašoma ketvirtojoje autorės knygoje, kuri jau yra pakeliui į šį pasaulį.

Pirmoji Aurimos Dilienės knyga vadinasi „Laiškai iš Bordo“, kurioje rašytoja pasakoja apie savo ir jos šeimos patirtį persikrausčius gyventi į Prancūziją. „Visada jaučiausi kažkaip ne taip, lyg ne savo vietoje. Atrodo, kad viską lyg ir turime, viskas lyg ir sekasi gerai, tačiau vis tiek kažko trūko. Buvome „įsisukę į rutiną....“ kalbėjo rašytoja apie gyvenimą Lietuvoje, paklausta, kas paskatino ją susikrauti lagaminus ir palikti savo šalį. „Jau nemažai metų laikausi vienos man patinkančios taisyklės: „Jeigu nori gyventi kitaip – pradėk daryti ką nors kitaip.“ Ir galiu patvirtinti, kad svajonės pildosi.“ Būtent apie tai ir yra ši autorės knyga. Apie tai, kad reikia nebijoti siekti savo svajonių, nes už mus pačius to niekas nepadarys. Mes patys esame atsakingi už laimę.

Antroji Aurimos Dilienės knyga vadinasi „Šeima-komandinis žaidimas“, kurioje pasakojama apie tai, kaip kuriami darnūs ir harmoningi santykiai. Autorė paminėjo, kad tai yra tarsi knygos „Laiškai iš Bordo“ tęsinys. Pristatydama šią knyga, autorė kalbėjo apie tai, kaip kuriami harmoningi santykiai su savo partneriu, kolegomis, draugais, atskleidė keletą auksinių santuokos taisyklių ir papasakojo apie tai, kaip partnerių charakterių skirtumai gali būti naudingai išnaudojami įvairiose poros gyvenimiškose situacijose, taip padedant vienas kitam išspręsti įvairius kylančius konfliktus. Šią knygą Aurima Dilienė parašė remdamasi savo patirtimi, kurią sukaupė daug metų mokydamasi, konsultuodama ir remdamasi savo asmeniniais išgyvenimais. Autorė šią knygą skiria ne tik ilgą laiką santuokoje gyvenantiems ar santykius poroje kuriantiems žmonėms, bet ir kaip vadovėlį rekomenduoja paskutinių gimnazijos klasių moksleiviams, studentams ir visiems jauniems žmonėms.

Trečioji Aurimos Dilienės knyga vadinasi „Privati praktika“, į kurią autorė sudėjo įdomiausius konsultavimo atvejus. Keletą jų autorė atskleidė knygos pristatymo metu. Keturi personažai įkūnija daugeliui artimas sunkias situacijas, gyvenimiškas problemas, šeimyninius nesklandumus, asmeninius išgyvenimus. Knygoje pasakojama apie tai, kodėl išsenka mūsų emocinis rezervuaras ir kaip jį papildyti, kaip vaikystėje susiformavę elgesio modeliai veikia mūsų santykius su mylimu žmogumi, kada partneriai ima vienas nuo kito tolti ir kaip susigrąžinti tarpusavio artumą.

Autorė džiaugėsi turėjusi galimybę pristatyti savo knygas anykštėnams ir pažadėjo kitą kartą, esant galimybei, atvykti iš Prancūzijos pas mus į Anykščius ir suorganizuoti gyvą susitikimą su Bibliotekos skaitytojais.

Renginį vedė ir autorę kalbino Bibliotekos kultūros projektų personalo vadovė Justė Jablonskienė ir direktorius Romas Kutka.


Justė Jablonskienė
Kultūros projektų ir personalo vadovė