Naujienos

Imunitetą stiprinantys augalai

Rugsėjo 17 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka pakvietė anykštėnus į naujos Sigučio Obelevičiaus knygos „Imunitetą stiprinantys augalai“ sutiktuves. Prastėjant orams, siaučiant ligoms, visi susirūpiname savo imuniteto stiprinimu, tad knyga pasirodė pačiu laiku ir tokios koncentruotos žinios visiems pravers.

Renginį moderavusi Troškūnų K. Inčiūros gimnazijos biologijos mokytoja Rasytė Gaidienė, susirinkusi žinias iš įvairių šaltinių, labai profesionaliai „tardė“ autorių. Sužinojome, kad mūsų rajono savivaldybės meras yra užregistravęs 1637 gyvų organizmų rūšis. Kad jos būtų užregistruotos, tos rūšys turi būti patvirtintos kitų mokslininkų. O internetiniame portale „I naturalist“ knygos autorius padaręs net 3725 įkėlimus, tai Lietuvoje ketvirtas rezultatas pagal įkėlimų gausą.

Paklaustas, kodėl visgi augalai?, - meras atsakė, kad turbūt viską nulėmė genetika, juk net 15 metų Pedagoginio instituto biologijos fakulteto studentų sąrašuose buvo Obelevičių pavardė.
„Esu dėkingas karantinui, kad knyga išvydo pasaulį“,- ir juokais, ir rimtai sakė autorius. Juk dirbant rajono vadovu, neturi nei šeštadienių, nei sekmadienių, privalai dalyvauti renginiuose, susitikimuose, įvairiose kelionėse. O kai karantinas visus uždarė namuose, tai savaitgaliais atsirado laiko sutvarkyti per kelioliką metų sukauptą medžiagą, ją susisteminti ir priduoti į leidyklą. Knygą net 10000 egz. tiražu išleido leidykla „Alma littera“.

S. Obelevičius pasakojo iš kokių šaltinių sėmėsi medžiagos, sakė, kad jos apstu, juokavo, kad, laimei, nemoka daug užsienio kalbų, nes tada tai pasirinkimas būtų begalinis. Pavydėjo kaimyninei Estijai, kad ten mokslo populiarinimo literatūrai skiriamas itin didelis dėmesys. Renginio moderatorė R. Gaidienė palinkėjo merui išmokti estų kalbą ir pasinaudoti estiškais leidiniais.

S. Obelevičius labai žaismingai pristatė savo knygą, pasakojo kaip valgo beveik visus grybus, nesivargindamas vien baravykų paieškose, o žmona, būdama apdairi, grybų visai nevalgo, maža ką ten į keptuvę bus įdėjęs sutuoktinis... Paklaustas, kaip gi jis pats stiprina savo imunitetą, atsakė, kad leidykla tuos receptus kažkodėl išmetė iš knygos, mat dabar žodis alkoholis yra cenzūruojamas. Visi paminėti knygoje vaistiniai augalai praktiškai auga Traupio botanikos sode, autorius kvietė pasinaudoti patarimais, bet įspėjo, kad imuniteto stiprinimas yra ne vien sveika mityba, bet ir gyvenimas be streso, be žalingų įpročių, pakankamas judėjimas turi būti sveiko gyvenimo būdo komplekte.

Susirinkusieji nuoširdžiai sveikino Sigutį Obelevičių su nauja knyga ir linkėjo dar ne vieno leidinio ateityje. Meras sakė, kai išeis į pensiją ir turės daug laiko, tai iš sukauptos medžiagos per metus galės parengti spaudai po keliasdešimt knygų.

Labai džiaugiamės, kad knygos rankraštį ir knygą Sigutis Obelevičius padovanojo bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriui. O kaipgi kitaip, juk meras yra Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos narys.

Judita Skačkauskienė,
Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus bibliotekininkė