Naujienos

Apie vardą Mantas

Karštą liepos 8-osios popietę į Vaikų literatūros ir edukacijos skyrių susirinko smalsieji bibliotekos skaitytojai, iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ dalyviai. Vienbalsiai buvo nuspręsta, jog šį užsiėmimą skirsime Manto vardo pristatymui.

Mantas – baltiškos kilmės vardas, kildinamas iš prūsų kalbos. Vardo reikšmę papildo senovinės lietuvių kalbos žodis mantùs, reiškiantis „išmaningas, sumanus, apsukrus, vikrus, dailus, gražus“.

Susipažinę su Manto vardo kilme ir reikšme leidomės į literatūros paieškas susijusias su šiuo vardu. Pirmiausia vaikai prisiminė Juozo Grušo kūrinį „Herkus Mantas“. Nors skaityti knygos nei vienam dar neteko, tačiau atsiliepimų ir įžvalgų apie istorinį meninį filmą Herkus Mantas daugelis yra girdėję iš savo tėvų ar senelių. Vėliau dalyviai kruopščiai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie žymius žmones, kurių vardas yra Mantas.

Renginio pabaigoje vaikai dalyvavo sukonstruotų robotų varžybose. Gerai parengta trasa, sumanus robotų valdymas, gera dalyvių nuotaika džiugino visus skyriaus lankytojus.