Naujienos

Mokomės draugauti

Įpusėjus birželiui, gražią 17-osios dieną, bibliotekos lauko terasoje rinkosi jaunieji bibliotekos bičiuliai. Jauki ir šilta besibaigiančių mokslo metų diena, artėjančios vasaros atostogos ir pabodęs virtualus bendravimas susirinkusius paskatino pokalbiui apie draugiškumą, bendravimą, pasitikėjimą vieni kitais, geriausius draugus ir net jų vardus.

Renginio metu vaikai su džiaugsmu sutiko pasiūlymą skaityti Kęstučio Navako ir Marijos Smirnovaitės knygą „Žvėreliai mokosi draugauti“.

Trumpos alegorinės pasakaitės apie gyvūnus, įdomūs personažai, neįtikėtini įvykiai ir meistriškai parašytas tekstas, tarsi praplėtė mūsų renginio temą ir kvietė skaitytojus daugiau pamąstyti apie draugystę, pakantumą kitaip atrodantiems ar besielgiantiems bei mokėjimą būti savimi. O patrauklūs ir nuotaikingi knygos personažų vardai Dra, Miau, Udo, Ge, Ži ir kt. paskatino dalyvius labiau susimąstyti ir apie savo ar draugo vardą, jo trumpinimą, reikšmę, atsiradimo istoriją.

Ši spalvinga ir įtraukianti pasakėlių knygelė įkvėpė ir pasufleravo puikią idėją bibliotekoje vykdomos iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ būsimų vasaros atostogų veiklų temoms. Todėl kartu su vaikais sutarėme, jog kiekvieną susitikimą skirsime atskiro dalyvio vardo pristatymui. O koks vardas kitų užsiėmimų metu bus pristatomas – lems burtai.