Naujienos

Vaikų ir močiučių vasaros kūrybinės dirbtuvėlės „Tapyba su siūlu“


Liepos 9 d. Burbiškio bibliotekoje vyko vasaros kūrybinės dirbtuvėlės „Tapyba su siūlu“.Ėmiausi ieškoti veiklos vaikams, ką galima nuveikti per vasaros atostogas. Man dažnai nutinka taip, kad veikla, kuri atrodo sudomins vaikus, būna įdomi tik man... O vaikai tik numykia... ir nueina.

Džiaugiuosi, kad ši veikla patiko, klausėsi susidomėję, vaikai netilpo savam „kailyje“, norėjo kuo greičiau pradėti visą procesą ir gauti galutinį rezultatą. Taip ir prasidėjo mūsų kruopštus ir atsakingas darbas.

Procesas išties labai paprastas, reikia spalvoto guašo, įvairaus storio teptukų, balto popieriaus lapų, vandens su dubenėliu, knygų ir įvairaus storio siūlų.

Ant popieriaus juodraščio pasidėkite siūlą ir jį tepkite dažais. Leiskite dažams įsigerti, palikite siūlą už popieriaus ribų. Tuo tarpu perlenkite baltą popieriaus lapą pusiau, tarsi „atvirutę“. Siūlą ar siūlų juosteles (nudažytą su dažais) vinguriuokite kaip tik norite ant vidinės „atvirutės“ dalies. Siūlų kraštus palikite už popieriaus ribų. Uždėkite knygą ant perlenkto popieriaus lapo „atvirutės“, ir traukite siūlą.

Rezultatas – originalus piešinys. Beje, jis gali būti daugiau nei dviejų spalvų arba priešingai – tik vienos.

Ačiū vaikams ir močiutėms už smagiai praleistą karštą liepos popietę.

Parengė Burbiškio filialo bibliotekininkė Iveta Stankevičiūtė-Požėlienė
Nuotraukos Ivetos Stankevičiūtės-Požėlienės