Naujienos

Šv. Velykų margumynai Budrių bendruomenėje

Jau ketvirtą kartą prieš šv. Velykas bibliotekoje susirinkę skaitytojai tarėsi kaip šventes padaryti linksmas, sportiškas ir svarbiausia, visoms amžiaus grupėms prieinamas. Buvo nutarta, kad bus velykinių viščiukų mėtymo varžybos, margučio stūmimo rungtis ir jau ketvirtasis margučių ridenimo čempionatas.


Šv. Velykų dieną kaip stebuklas iš dangaus krito, jau ilgai laukti, šilti lietaus lašai, kurie žadino dar nuo šalnų užmigusį pavasarį. Šią gražiausią pavasario šventę Budrių bendruomenėje sutikti panoro gana didelis žmonių būrys, susirinkęs prie bendruomenės namų. Suskaičiavus paaiškėjo, kad jų čia net 62! Pirmos į varžybų kovą stojo namų šeimininkės. Įsikandę virvelę ant kurios kabojo iš siūlų numegztas viščiukas, įsiūbavo ir sviedė. Kai kurios nusviedė tik 30 centimetrų, o Nijolės Gvozdienės  viščiukas „nuskrido“  virš penkių metrų! Toliau vyrai susirinko pastumdyti velykinį margutį,  kurio svoris nei daug, nei mažai buvo beveik trys kilogramai. Ilgai pirmavo du svainiai Algiai, tačiau pabaigoje varžybų, priėjo toks Evaldas Žibutis, kaip stūmė tą margutį, tai visi tolokai atsiliko...

Atėjo laikas margučių ridenimo čempionatui. Čia jau dalyvavo visi. O kiek azarto, ridenimo strategijų aptarimo...

Į finalinę kovą stojo Marijonas Jekeliūnas, turintis virš šešiasdešimt metų, ir penkiametė Gabija Navickaitė. Finalinė kova buvo sutikta audringais plojimais ir didžiuliu triukšmu. Visgi Gabijos margučiai buvo taiklesni ir Marijonas pralaimėjo, o Gabija buvo apdovanota aukso medaliu ir krosnyje iškeptu velykinio zuikio pyragu. Linksmas liko ir Marijonas, nes čempionato vicečempionas prizą gavo – didelį gardų sūrį, kurį suspaudė šauni šeimininkė Danutė Čiukšienė.

Susirinkę prie kavos puodelio šv. Velykų šventės dalyviai džiaugėsi, kad gimtasis kaimas dar smagus ir svetingas. Dalinosi atliktų darbų rezultatais ir ateitis planais. Štai tokie  ir buvo Velykiniai margumynai Budrių bendruomenėje.


Valentinas Gudėnas