Naujienos

Popietė vaikams „Žemė ir daigas“

   „...Žemė brandina sėklą... ir netrukus nedrąsiai stiebiasi liaunas daigelis... Vis stipryn, aukštyn...“ „Stiebiamės ir mes – į saulę, į šviesą... Kažko siekiame, tobulėjame, stengiamės kuo daugiau pažinti. Ir tik pažinę – įvertiname, imame branginti, pamilstame – suvokiame, kaip svarbu visa tai išsaugoti...“ (Vyr. redaktorė Vilija Noreikienė)


Šių metų kovo 16 d. Burbiškio, o kovo 21 d. Mačionių bibliotekose vyko vaikų popietės skirtos Pasaulinei Žemės dienai paminėti.

Šią dieną vaikai sėjo įvairias sėklas į  įrančius kiaušinių dėkliukus. Kiekvienas rinkosi kokias sėklas sės ir augins  šiltuose namuose. Pats mažiausias dalyvis Kajus mokėsi smulkiosios motorikos: bėrė žemę į indelį, tyrinėjo sėklas, jas grupavo, matavo, skaičiavo.

Mažieji daržininkai pasakojo ko reikia sėklai, kad ji išdygtų: žemės, vandens, saulės, vėjo, šilumos, slieko, lietaus, meilės, susikalbėjimo su daigeliu. Vaineta ir Kornelija paruošė parodą „Žemė ir daigas“. Lukas, Matas ir Kajus nuspalvino paukščiukam inkilėlius, jiems patiko piešti su guašu ir naudoti įvairias spalvas bei jas maišyti.

Šios popietės tikslas – išsiaiškinti augalų augimo kelią nuo sėklos iki derliaus ir jų svarbą ir naudą sveikatai. Ačiū tiems vaikams, kurie ne tik stebėjo iš šalies bet ir klausėsi...

Parengė Burbiškio ir Mačionių filialų bibliotekininkė Iveta Stankevičiūtė-Požėlienė