Naujienos

Aldonos Dudonytės-Širvinskienės knygos „TOKS PAŠAUKIMAS GAMTAI IR ŽMONĖMS“ pristatymas Skiemonių bibliotekoje

Vasario 25-osios vakarą gausus būrys skiemoniečių susirinko į biblioteką, kur anykštėnė literatė Labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“ įkūrėja ir vadovė, literatų klubo „Marčiupys“ narė, daugelio knygų sudarytoja ir autorė Aldona Širvinskienė pristatė savo naujausią knygą apie gamtininką, Traupio botanikos sodo įkūrėją ir puoselėtoją, politiką Sigutį Obelevičių.


Susitikime dalyvavo ir pats knygos „kaltininkas“. Jis juokavo, kad labai keistas jausmas paimti į rankas knygą apie save, kai dar esi gyvas, tačiau knyga jam patiko.

Autorė papasakojo kaip gimė idėja išleisti šią knygą.  Juk visi žino, kad Anykščiai literatūrinis kraštas, tačiau ne visi žino, kad Traupyje gyvena žinomas Lietuvoje biologas Sigutis Obelevičius, parašęs ne vieną knygą apie augalus, tyrinėjęs eilės rajonų, karinių poligonų ir saugomų teritorijų gamtą, sukaupęs dideles retųjų augalų kolekcijas, sutinkantis ekskursijas ir mielai besidalinantis savo žiniomis su visais, atskleisdamas gamtos pasaulio paslaptis.

Nuolat spartėjantis gyvenimo tempas įsuka į nepaliaujamą verpetą ir gyvosios gamtos pažinimui lieka vis mažiau laiko. Ne kiekvienam iš mūsų lemta patirti atradimo gamtoje džiaugsmą, to reikia atkakliai siekti, nuolat mokantis gamtoje ir iš gamtos.

Įdomu buvo klausytis  su kokiu užsidegimu ir meile Sigutis pasakojo apie botanikos sode žiemojantį kaktusą, kuris jau skuba krauti pirmuosius žiedus, orchidėjų šeimos  giminaitę baltijinę gegūnę, japoninį  hamamelį, tulpių ir vienadienių kolekcijas. Su jumoru pasakojo įvairias nutikusias linksmas istorijas iš kelionių, ekspedicijų.

Autorė pasakojo, kaip nelengva buvo atrinkti nuotraukas apie botanikos sodą, jame tiek skyrių, alpinariumai, nors manė praturtins žinias apie augalų pasaulį, bet paskui pagalvojo, kad labai dar daug ko nežino.

Ne vienas skiemonietis pirko knygą „Toks pašaukimas gamtai ir žmonėms“, norėdamas papildyti savo asmeninę bibliotekėlę šiuo biografiniu leidiniu. Jame  šalia autorės Aldonos Širvinskienės autografo ir knygos herojaus Sigučio Obelevičiaus autografas su palinkėjimu mylėti ir pažinti Lietuvos gamtą.

Bibliotekininkė Danguolė Gaidukevičienė dėkodama knygos autorei Aldonai Širvinskienei linkėjo neblėstančios energijos, lengvos plunksnos rašant, kad kūryba visada atrastų kelią į žmonių širdis, na o Sigučiui Obelevičiui  visokeriopos sėkmės, niekada nestokoti idėjų, visada atrasti laiko savo pomėgiams.

Skiemonių bibliotekos informacija