Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Viešintų bibliotekoje


2018 m. lapkričio 12–16 d. vykusios Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu vaikai, jaunimas ir suaugusieji turėjo galimybę susipažinti su literatūriniais herojais. Literatūros savaitės tema –„Herojai Šiaurėje“.


Bibliotekoje visą savaitę vyko renginėliai.

1. Garsinis skaitymas
„Superherojų vadovas“, parašytas švedų sutuoktinių Elias ir Agnes Våhlundų, skirtas mažiausiems klausytojams. Knygoje pasakojama apie Lisą, kuri vieną dieną, kai mėgina pasislėpti nuo ją persekiojančios berniukų gaujos, randa bibliotekoje keistą knygą. Pasirodo, jog toji knyga – superherojų vadovas.

„Tie, kurių nėra“ – norvegų rašytojo Simono Strangerio knyga, parinkta jaunimui. Kūrinyje sutinkame ganietį Samuelį, kuris ryžtasi pavojingai kelionei į Europą, tikėdamasis geresnio gyvenimo. Kita knygos veikėja norvegė Emilija atsiduria netikėtoje situacijoje, kurioje išbandomas jos supratimas apie tai, kas yra teisinga ir kas ne. Kaip pasielgti, kai į duris staiga pabeldžia dokumentų neturintis pabėgėlis?

„Islandijos karaliai“ parašyta islandų autoriaus Einaro Máro Guðmundssono ir skirta skaityti suaugusiems. Ši knyga – tai beprotiškų pasakojimų rinkinys apie išgalvotą Knudsenų giminę nuo XVIII a. iki pat mūsų dienų.

2. „Ar atpažįsti?“- susipažinimas su plakato superherojais.
3. „Mano superherojus“ – piešimo valandėlė.
4. Šiaurės šalys-sostinė, vėliava, gyvūnas, rašytojas
5. Šiaurės šalių literatūra
6. Žvakių užpūtimas. Savaitės renginių apžvalga.

Ši savaitė yra pati spalvingiausia ir sulaukia gan gausaus lankytojų būrio – tiek vaikų ir jaunimo, tiek ir suaugusių lankytojų.

Suaugę gan vangiai dalyvauja projekto užduotėlėse, bet labai geranoriškai paremia renginio uždarymą.


Viešintų filialo bibliotekininkė Jolanta Mameniškienė