Naujienos

Juozapotos mugė Skiemonių bibliotekoje

Kiekvieną pavasarį, parskrendant paukščiams, Anykščių kultūros centro Skiemonių skyrius sukviečia Skiemonių krašto amatininkus į etnokultūrines tradicijas atspindinčią Juozapotos mugę. Šiais metais ji šurmuliavo Skiemonių bibliotekoje. Jai ruoštis visi pradeda nuo rudens, kad ilgais žiemos vakarais galėtų kuo daugiau pagaminti įvairių dirbinių. Stalai mirgėjo nuo mūsų auksarankių dirbinių gausos.

Mugėje buvo galima pirkti, derėtis, ar tiesiog pasižvalgyti ir maloniai praleisti laiką. O įsigyti buvo galima Ritos megstų, įvairiais raštais margintų kojinių, Jolantos veltų tapkių, Audronės prigamintų sagių ir karolių, kilimėlių, Jono gamintų inkilų ir kaponių, kurias iškart išgraibstė pavasario darbams besiruošiančios moterys. Ažuožerių moterų klubo vadovė Alvyra Simanonienė į mugę atvežė ažuožeriečių surinktų ir puikiai apipavidalintų vaistažolių arbatų, dovanų maišelių.

Na o mažosios dalyvės Austėja ir Kamilė prekiavo jau velykiniais darbeliais.

Nepamirštas buvo ir kulinarinis paveldas, juk buvo galima įsigyti ir naminio rūkyto kumpio, sūrių, savos gamybos krienų, natūralaus bičių medaus.

Veikė ir kūrybinės dirbtuvės. Šventės organizatorė Audronė Baškauskienė mokė mergaites rankų pirštų pagalba pasigaminti juosteles, o moteris nusimegsti grėblio pagalba šalikus.

Turėjome puikią progą pabendrauti, kartu išgerti arbatos, prisiminti savo laisvalaikio pomėgius ir jais pasidalinti su kitais.
 

Skiemonių filialo vyr. bibliotekininkė
Danguolė Gaidukevičienė