Saugesnio interneto diena Skiemonių bibliotekoje
 

Kadangi nuo mažens vaikai įpranta žaisti internete įvairius žaidimus, naudotis mobiliaisiais įrenginiais, mes suaugusieji turime juos išmokyti naudotis naujausiomis technologijomis saugiai ir atsakingai.

Vasario 12 d. Skiemonių pradinės mokyklos mokinukai atskubėjo į popietę bibliotekoje pasisemti žinių apie interneto teikiamus džiaugsmus ir pavojus.

Ketvirtokas Justas Vitkūnas visiems garsiai perskaitė „Garbingo elgesio internete kodeksą“. Tada vaikams buvo paruošti lapukai su aprašytomis gyvenimiškomis situacijomis, kaip jose pasielgti. Vienoje stalo pusėje buvo užrašas „Mane tai skaudina“, o kitoje „Aš į tai nekreipiu dėmesio“. Paaiškėjo, kad patyčios, užgauliojimai viešoje erdvėje ir realiame gyvenime skaudina visus vaikus. Tada mokytoja Gitana Karvelienė papasakojo vaikams kaip reikia elgtis, kad neskaudintum draugų, kaip būti tolerantiškiems, kartais neapgalvotai parašytas žodis gali sugadinti vaiko gyvenimą.

Pabaigai visi bendromis jėgomis sprendėme testą „Ar esi saugus internete? Justas perskaitė duotus atsakymų variantus, o visi kartu ieškojome geriausio sprendimo.

Vaikai liko patenkinti popiete, nors prieš tai manė, kad viską žino ir moka, deja įsitikino, kad sužinojo daug naujo, o semtis žinių ir tobulėti reikia nuolatos. Vaikai džiaugėsi asociacijos „Langas į ateitį“ dovanotais saldainiais ir lipdukais.