„Pasigamink knygų skirtuką ir padovanok savo draugui“

Balandžio 23–29 d. Lietuvoje vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų tema – „ATEIK-SUŽINOK IR IŠMOK“.

Antradienį balandžio 23 d. Burbiškio bibliotekoje vyko edukacinės popietė, kurios  metu mažieji bibliotekos lankytojai ir jų tėveliai mokėsi daryti skirtukus.

Bibliotekininkė papasakojo linksmą knygų skirtukų atsiradimo istoriją, apie  vienuolį Colomaną ir Elo, išmokiusį musę nutūpti ant eilutės, kurią skaitė, ir tupėti skaitomoje vietoje, kol vienuolis grįždavo prie knygos po pertraukėlės. Tiesa, tokios „gyvos žymeklės“ gyvenimas nebuvo ilgas: kol vienuolis kartą neužvertė folianto su pačia muse viduje...  

Vaikams  reikėjo atsakyti į klausimą, koks yra blogas skaitytojų įprotis pasižymėti skaitomą puslapį? Su atsakymu puikiai susitvarkė ir pasakė, kad užlenkia knygos kampą.

Šios popietės tikslas – sudominti skaityti knygas tiek skirtas mokymuisi, tiek ir laisvalaikiui, nes šiuo metu mokiniams yra įdomiau žaisti su kompiuteriu, telefonu, o ne vartyti knygų puslapius.

Padedant tėveliams ir bibliotekininkei mažieji pasidarė linksmą skirtuką. Priemones naudojo įvairias. Reikėjo: žirklių, kartono, siūlų, klijų, spalvoto popieriaus, liniuotės, guašo, teptukų, spalvotų pieštukų. 

Kiekvieno vaiko pagamintas skirtukas – maža nauja istorija, nes po  atostogų keliaus pas savo klasės draugus.

Parengė Burbiškio ir Mačionių filialų bibliotekininkė Iveta Stankevičiūtė-Požėlienė