Darbo užmokestis

Parodos, renginiai 
BIBLIOTEKOJE


Atverkime vasarai duris
Jau septintus metus Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius dalyvauja iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“. Kiekvieną birželio, liepos, rugpjūčio mėn. ketvirtadienį vieną kartą per savaitę, nuo 15 iki 16 val. garsiniai knygų skaitymai vaikams Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje bei bibliotekos lauko terasoje, edukacinės-kūrybinės veiklos, parodų pristatymai, stalo žaidimai, žaidimai lauke, literatūrinės išvykos, ekskursijos po biblioteką.
Dalyvių skaičius ribotas
Būtina išankstinė registracija el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba tel.8 381 51850

Renginių metu rekomenduojame laikytis saugaus atstumo tarp dalyvių, dėvėti veido kaukes arba respiratorius

 

SPAUDINIŲ  PARODOS 

 

Vartotojų aptarnavimo, informacijos  skyriuje

„Jonas Avyžius ir Jonas Mikelinskas – lietuvių prozos ąžuolai“. Minime 100-ąsias rašytojų gimimo metines

„Atverkime pavasariui duris“ Anykščių Meno mokyklos absolventų darbų paroda

„PAVASARIS ŽADINA SIELĄ“. Senųjų atvirukų paroda

„MES SU TAVIM, UKRAINA!“Ukrainiečių autorių kūrinių ir knygų apie Ukrainą paroda 

*** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** *** 

Muzikos ir meno skaitykloje


„Patriotas, kultūros šviesulys“.  Kompozitoriui, vargonininkui, dainininkui, chorvedžiui ir pedagogui Aleksandrui Kačanauskui 140 m.

„Gyvenimas kaip stebuklas“. Vienam iš britų muzikos grupės „The Beatles“ narių Paului McCartniui – 80 m.


 *** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** *** 

Krašto dokumentų ir kraštotyros  skyriuje

                          
„Profesoriaus Antano Tylos asmeninės bibliotekos atodangos“.  

Biblioteka istorijos vingiuose“.  Anykščių viešosios bibliotekos 85-mečiui.

„Liudvika ir Stanislovas Didžiuliai - lietuviško žodžio skleidėjai“. Knygnešiams L. ir S. Didžiuliams, kurių vardas suteiktas Anykščių bibliotekai.

 

*** *** ****** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** *** 

Vaikų literatūros ir edukacijos  skyriuje

Agnės Žiaukės kūrybinių darbų paroda

„Pražydęs pavasaris“  Anykščių rajono Kavarsko pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro neformaliojo vaikų švietimo programos „Keramikos dirbtuvėlės“ 1-4 klasių mokinių kūrybos darbų paroda. Darbų vadovė Kristina Striukienė

Atverkime vasarai duris.
Jau septintus metus Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius dalyvauja iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“. Kiekvieną birželio, liepos, rugpjūčio mėn. ketvirtadienį vieną kartą per savaitę, nuo 15 iki 16 val. garsiniai knygų skaitymai vaikams Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje bei bibliotekos lauko terasoje, edukacinės-kūrybinės veiklos, parodų pristatymai, stalo žaidimai, žaidimai lauke, literatūrinės išvykos, ekskursijos po biblioteką.

Dalyvių skaičius ribotas
Būtina išankstinė registracija el. p.  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  arba tel.8 381 51850*** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** 

SALĖJE

Nuo balandžio 30 d. kraštotyrininko, tautodailininko Roberto Breskaus medžio ir karikatūrų paroda „Medžio drožėjas, kurį veda humoras“

 

** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** *

PARODOS IR RENGINIAI KITOSE RAJONO KULTŪROS ĮSTAIGOSE

 

*** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** ***

Virtualios parodos 

„Mano draugai – visos gamtos sudėtinės dalys“

 

Šiais metais sukanka 75 metai, kai gimė žinomas gamtininkas, Rytų Aukštaitijos šviesulys, ilgametis Aukštaitijos nacionalinio parko mokslo darbuotojas BRONIUS ŠABLEVIČIUS. 

Šiai sukakčiai pažymėti Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka parengė virtualią parodą „Mano draugai – visos gamtos sudėtinės dalys“.

Kraštietis parašė šimtus straipsnių periodikoje ir kelias dešimtis leidinių apie retuosius augalus, paukščius, naktinius drugius sfinksus, vabalus, varliagyvius ir roplius, taip pat apie Aukštaitijos nacionalinį parką, jo augalus ir paukščius.

Visi straipsniai ir pažintinio pobūdžio knygos turi gamtos išsaugojimo kryptį ir ekologinio švietimo bei aiškinimo tikslą. Jo kūrybos aruode ir grožinės kūrybos rinkiniai, taip pat keletas fotoalbumų, nes Bronius ne tik gamtininkas ir literatas, bet ir fotografas.

Parodoje pristatomos fotonuotraukos iš asmeninio Broniaus Šablevičiaus archyvo.

Žiūrėti parodą

Parodos medžiagą parengė ir vaizdus skaitmenino Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos
Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Ligita Matulienė
Internete publikavo dailininkė Violeta Matelienė

************* ******************

 

„Gyvenamo laiko atspindžiai“

 

Paroda  parengta žinomo rašytojo poeto, prozininko, žurnalisto, ANTANO DRILINGOS 85 metų sukakčiai paminėti.

Parodoje eksponuojamas A. Drilingos kūrybinis palikimas, saugomas Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos fonduose: knygos, jo sudaryti ir redaguoti leidiniai, kūrybos vertimai.

Parodą papildo dokumentai iš asmeninio rašytojo archyvo: fotografijos, kuriose užfiksuota šeima, susitikimai, švenčių akimirkos, rankraščiai.

Parodos rengėjai tikisi, kad parodos lankytojai perskaitys dar neskaitytas kraštiečio rašytojo A. Drilingos knygas.

Žiūrėti parodą

 

Virtualią parodą parengė Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos
Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Ligita Matulienė

Internete publikavo  Violeta Matelienė

 

************* ******************

 „... ir rudenį žydi gėlės...“

 

2020-ųjų lapkritį viešintiškė dailininkė Daiva Abraškevičienė anykštėnams ir miesto svečiams pristatė savo tapybos darbų parodą romantišku pavadinimu „...ir rudenį žydi gėlės...“

 Žiūrėti parodą

 

 Parengė Judita Skačkauskienė
Internete publikavo Violeta Matelienė

 

************* ******************

Plačiai ir giliai įaugęs į mūsų tautos kultūrinį gyvenimą

 

2019 metais sukanka 150 metų nuo iškilaus kūrėjo, „deimančiukų“ ieškotojo, uolaus visuomenės, politikos ir tautinio sąjūdžio veikėjo, publicisto, literatūros kritiko, pedagogo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto (1869–1933) gimimo.

 

Svarbiausiu savo gyvenimo tikslu jis laikė tarnystę tautai: „Tėvynė neturi daugiskaitos... Ji mylima ne dalimis, o visuma“. Mylima be išlygų: „Ir tapau savosios, lietuviškos visuomenės tarnas, ne, dar daugiau – jos vergas. Dėl jos metų metais nebematęs, kaip skaisti saulutė šviečia ir džiugina. Kur tik kas man liepė eiti, ėjau, neatsiklausdamas, kas jį įgaliojo man liepti: bet tik visuomenės labui. Ėjau, dirbau be atodairos, laiku nesumetęs, ar aš tam kvalifikuotas“. Štai kodėl Lietuvai jis toks svarbus, o 2019-ieji paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais.

 

Virtualioje parodoje pristatome Anykščių krašto iškilios asmenybės leidinius, saugomus Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje, supažindiname su J. Tumo-Vaižganto biografija, ikonografine medžiaga, nuotraukose peržvelgiame literatūros klasiko gimtąsias vietas Malaišiuose, pateikiame ir keletą naudingų interneto nuorodų.

 

Parodoje eksponuojami dokumentai ir fotografijos iš L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos fondų. Parodą papildo fotografijos iš kraštotyrininko, Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejaus Kunigiškiuose vedėjo Vytauto Bagdono asmeninio archyvo.

 

Žiūrėti parodą

 

Virtualią parodą parengė Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Ligita Matulienė
Internete publikavo Metodikos skyriaus dailininkė Violeta Matelienė

 


************* ******************  

 

Minint teisininko, advokato, Kovo 11-osios Akto signataro Kazimiero Motiekos 90-ąsias gimimo metines, parengta virtuali paroda „Kazimieras Motieka – teisininkas, politinis veikėjas, signataras“.

 

Kviečiame susipažinti su signataro politinės veiklos dokumentais, straipsniais, konferencijų pranešimais, paskaityti laiškus, sveikinimus, padėkas K. Motiekai, pamatyti gausią ikonografinę medžiagą ir vaizdo įrašus.

 

Parodos autorius – Darius Gudelis.

 

Žiūrėti parodą

 

 

 

************* ******************     
„Baltijos keliu – į Laisvę!“

 

Virtualioje parodoje kviečiame susipažinti su įvairių kolektyvų, valstybinių įstaigų, politinių organizacijų dokumentais (oficialiais raštais, atsišaukimais, deklaracijomis, rezoliucijomis), gyventojų ir visuomenės veikėjų laiškais, telegramomis, mokslo ir politikos atstovų parengtomis studijomis, pranešimais ir straipsniais Molotovo-Ribentropo pakto bei „Baltijos kelio“ akcijos klausimais, paskaityti atsiliepimus spaudoje. Parodos lankytojai turės progą pamatyti šios Baltijos tautų akcijos fotografijas, vaizdo įrašus.

 

Atsiminimais ir įžvalgomis apie Baltijos kelią pasidalino žymūs visuomenės veikėjai ir šios akcijos dalyviai.

 

Virtualią parodą parengė Lietuvos valstybės naujojo archyvo Dokumentų saugojimo ir informacijos skyriaus archyvaras Darius Gudelis.

 

Parodą aplankyti galite čia:  „Baltijos keliu – į Laisvę!“


************** *******************

„Regimantas Adomaitis. Visą laiką mane traukė teatras“

Sausio 31 d. žymiam lietuvių kino ir teatro aktoriui Regimantui Adomaičiui sukanka 80 metų. Ta proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą.

Parodoje apžvelgiama R. Adomaičio biografija, jo kūrybinė veikla teatre ir kine: supažindinama su aktoriaus vaidmenimis spektakliuose, kino ir televizijos filmuose, pateikiamas išsamus filmografijos ir vaidmenų teatre sąrašas. Čia gausu fotografijų galerijų, leidinių, straipsnių, kolegų aktorių, režisierių, kino ir teatro kritikų atsiliepimų bei prisiminimų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, geranoriškai prisidėjusiems prie parodos gimimo:

teatrologams Daivai Šabasevičienei ir Markui Petuchauskui, parašiusiems apžvalginius straipsnius apie aktorių; aktorei ir žurnalistei Gražinai Baikštytei, parengusiai interviu su aktoriumi; aktoriaus kolegoms Vaivai Mainelytei, Eglei Gabrėnaitei, Gražinai Balandytei, Jūratei Onaitytei, Nelei Savičenko ir Juozui Budraičiui, parašiusiems atsiminimus ir gražius žodžius, skirtus R. Adomaičiui.

Taip pat dėkojame Lietuvos literatūros ir meno archyvui, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui, Valstybiniam Vilniaus mažajam teatrui ir Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui už suteiktą prieigą prie fotografijų ir kitos vertingos archyvinės medžiagos.

Sveikiname gerbiamąjį aktorių gražaus jubiliejaus proga!

Kviečiame aplankyti virtualios parodos svetainę adresu: parodos.lnb.lt

 

************* ******************


Virtualios parodos


 „Kazys Grinius – gydytojas, švietėjas, Ministras Pirmininkas ir Prezidentas“

 

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda, skirta K. Griniaus 150-osioms gimimo metinėms. 

Parodoje atspindėti svarbiausi Prezidento visuomeninės veiklos ir asmeninio gyvenimo momentai, supažindinama su jo parašytomis knygomis, straipsniais, redaguotais leidiniais, mokslo, kultūros veikėjų įžvalgomis apie K. Grinių, pateiktas didelis pluoštas ikonografinės ir rankraštinės medžiagos.

Savo straipsniais apie Prezidentą mielai sutiko pasidalyti istorikas Artūras Svarauskas („Kazys Grinius nepriklausomos Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) politiniame gyvenime“), visuomenės veikėja Birutė Ilgūnienė („Gedimino Ilgūno aistringas gyvenimas ir kūryba: apie Kazį Grinių“).

Parodos autorius Darius Gudelis nuoširdžiai dėkoja visiems už pagalbą rengiant šią parodą.

 

Žiūrėti parodą 
 

 ************** ************** ************

LEU LITUANISTIKOS FAKULTETUI - 70

 

Lietuvių kalbos ir literatūros fakultetas, kaip savarankiškas Vilniaus pedagoginio instituto mokymo ir administracijos padalinys, įsteigtas 1945 metais. 2015 m. Lietuvos edukologijos universitetui minint 80-metį, šios mokslo ir švietimo įstaigos Lituanistikos fakultetas šventė 70-ąjį jubiliejų. 

1991 m. fakultetas pervadintas Lituanistikos fakultetu. Fakultetas iki šiol telkia pasaulio lituanistus: 1995 m. suburta Pasaulio lituanistų bendrija, 2004 m. – Lietuvos lyginamosios literatūros asociacija, 2013 m. – Baltistikos centrų asociacija. 

Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultetas – vienintelis šalyje fakultetas, kurio pavadinime akcentuojama lituanistika, strateginis valstybės prioritetas. 

Kalbininkas profesorius habil. dr. Antanas Pakerys buvo paskutinis tuomečio Lietuvių kalbos ir literatūros fakulteto dekanas – 1991 metais jis tapo pirmuoju naujai pavadinto Lituanistikos fakulteto dekanu. 

Tais pačiais metais lituanistikos keliu šiame universitete pradėjo keliauti profesorius habil. dr. Albertas Zalatorius, ėmęsis vadovauti Lietuvių literatūros katedrai, katedroje ir fakultete teigęs savąjį idealą: Laisvas žmogus laisvoje tautoje! 

Parodoje apžvelgiama fakulteto istorija, struktūra, buvusių ir esamų dėstytojų mokslinė veikla, studentų organizacijos ir jų renginiai. Visa tai papildo plati ikonografinė ir rankraštinė medžiaga, vaizdo įrašai. Parodoje gausu leidinių ir straipsnių, atrinktų iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos fondų. 

Atsiminimais ir įžvalgomis pasidalijo šio fakulteto akademinė bendruomenė, absolventai, visuomenės veikėjai. 

Žiūrėti parodą

 ************** ************** ************

 „Juozas Aputis. Švytinčio krūmo beieškant“

 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą „Juozas Aputis. Švytinčio krūmo beieškant“, skirtą prozininko, kritiko, vertėjo Juozo Apučio (1936–2010) 80-osioms gimimo metinėms paminėti.

Parodoje eksponuojamas J. Apučio kūrybinis palikimas, saugomas Nacionalinės bibliotekos fonduose: knygos, jo sudaryti ir redaguoti leidiniai, kūrybos vertimai į anglų, suomių, vokiečių, čekų, italų, prancūzų, slovakų kalbas. Eksponuojamos ir prozininko verstos knygos. Parodą papildo Juozo Apučio atsiminimai ir pokalbiai, literatūra apie jo kūrybą, fotografijos iš šeimos archyvo, kūrinių garso įrašai.

2011 m. Nacionalinė biblioteka buvo parengusi virtualią paroda „Juozas Aputis: novelė yra varpų skambėjimas“, skirtą 75-osioms prozininko gimimo metinėms.

Dėkojame Virginijai Aputienei už bendradarbiavimą rengiant parodą.

Parodą parengė Komunikacijos ir rinkodaros departamento Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė–vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Matusevičienė.

Žiūrėti parodą

 

*** *** **** *** *** *** **


„Pareisiu su paukščiais...“

 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą „Pareisiu su paukščiais...“, skirtą poeto, eseisto, vertėjo Marcelijaus Martinaičio (1936–2013) 80-osioms gimimo metinėms.

Nacionalinės bibliotekos fonduose saugomas visas publikuotas kūrėjo palikimas jau buvo eksponuojamas parodose, surengtose poeto 60-mečio ir 75-mečio sukaktims paminėti dar jam gyvam esant.

Šį sykį siūlome susipažinti su 2012 metų ir vėlesniais leidiniais, knygose išspausdintomis bei poeto šeimos archyve saugomomis nuotraukomis, rankraščiais, paskaityti M. Martinaičio interviu, sužinoti jo nuomonę politiniais bei kultūros klausimais, „išgirsti“ prisiminimus apie kolegas, bičiulius, kūrėjus, gilintis į literatūrą apie poeto kūrybą. Atskirai išskirti leidiniai apie visiems žinomą, tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje populiarų M. Martinaičio poezijos personažą Kukutį: sudėti visi „Kukučio baladžių“ leidimai, vertimai į kitas kalbas, išleisti kompaktiniai diskai ir plokštelės su Vytauto Kernagio atliekamų dainų įrašais.

Dėkojame žmonai Gražinai Marijai Martinaitienei už galimybę parodoje eksponuoti nuotraukas iš asmeninio archyvo ir už komentarus jas aprašant.

Atskira padėka dokumentinio filmo apie M. Martinaitį autoriui – režisieriui ir operatoriui Algirdui Tarvydui, už leidimą demonstruoti jį Nacionalinės bibliotekos tinklalapyje.

Žiūrėti parodą

 

Parodą parengė Komunikacijos ir rinkodaros departamento Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Sandra Kuliešienė

 *** *** **** *** *** *** **
 

Rašytojas Kęstutis Arlauskas – netikėtų siužeto vingių ir intriguojančių situacijų meistras

 

Kai pradedu rašyti knygą, nežinau, kuo baigsiu. Yra iš anksto numatyta siužeto linija, bet ji dažniausiai pasikeičia – tie, kas turėjo gyventi, miršta. Ir atvirkščiai. Nepaprastai prabėga tos dienos, kai rašau knygą. O kai knygos išeina, jų jau neskaitau. Tegu kiti skaito. Man nebeįdomu.
                                                                                                               Kęstutis Arlauskas


Apie rašytoją K. Arlauską  www.grazitumano.lt

Rašytojo k. Arlausko knygos

 

 

 

  *** *** **** *** *** *** **

„Petras Klimas – Lietuvos diplomatas ir istorikas, likęs ištikimas savo idealams“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą, skirtą žymaus lietuvių diplomato, 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės Akto signataro Petro Klimo (1891–1969) 125-osioms gimimo metinėms.

Parodoje supažindinama su P. Klimo moksline, visuomenine ir diplomatine veikla, pristatomi P. Klimo darbai, taip pat straipsniai ir leidiniai apie diplomatą, pateikiama išsami bibliografija, plati korespondencijos ir ikonografinė medžiaga.

Istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Vilma Bukaitė specialiai šiai parodai parašė straipsnį „Sutapęs su Lietuva: Petras Klimas“.

Virtuali paroda „Petras Klimas – Lietuvos diplomatas ir istorikas, likęs ištikimas savo idealams“

Parodą parengė Nacionalinės bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento Kultūrinės veiklos vadybininkas-vyriausiasis bibliotekininkas Darius Gudelis

 Žiūrėti parodą  http://www.lnb.lt/

 

*** *** **** *** *** *** ** 

BRONIUS RADZEVIČIUS. „Ak, gesinkite rudenio grožį, jis dilgina širdį...“

Gruodžio 24 d. vienam iškiliausių lietuvių prozininkų Broniui Radzevičiui (1940–1980) būtų suėję 75. Ta proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą.

Joje apžvelgiama Broniaus Radzevičiaus biografija, kūrybinė veikla, pateikiama ikonografinė ir rankraštinė medžiaga, išsami bibliografija, parodoje gausu leidinių ir straipsnių, atrinktų iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos fondų. Parodos lankytojai turės progą paskaityti rašytojo kūrybos fragmentų, jo artimųjų, literatūrologų, visuomenės veikėjų atsiliepimų.

Specialiai šiai parodai savo atsiminimais ir įžvalgomis apie Bronių Radzevičių pasidalijo rašytojo žmona Genė Radzevičienė ir Lietuvos edukologijos universiteto profesorius dr. Dainius Vaitiekūnas.

Žiūrėti parodą  http://www.lnb.lt/ 

 

 

 

 

 

*** *** **** *** *** *** **

„JUOZAS BUDRAITIS. Kinas buvo mano mokykla“

Spalio 6 d. sukako 75 metai, kai gimė žymus Lietuvos kino, televizijos ir teatro aktorius, diplomatas Juozas Budraitis. Ta proga Nacionalinėje bibliotekoje parengta virtuali paroda.

Joje apžvelgiama aktoriaus biografija, kūrybinė veikla, pateikiama filmografija, nuotraukos iš jo šeimyninio gyvenimo, vaidybinių filmų, taip pat kadrai iš darbo filmavimo aikštelėse ir teatre, gausu leidinių, straipsnių iš Nacionalinės bibliotekos fondų. Parodos lankytojai turės progą pamatyti dokumentinių apybraižų, vaidybinių filmų ištraukų, paskaityti aktorių, režisierių, visuomenės veikėjų atsiliepimų.

Savo atsiminimais ir įžvalgomis apie J. Budraitį pasidalijo Nepriklausomybės Akto signataras, europarlamentaras Justas Vincas Paleckis, kino operatorius Donatas Pečiūra, teatro kritikas Julijus Lozoraitis, aktoriai – Jūratė Onaitytė, Eglė Gabrėnaitė, Nelė Savičenko, Gražina Balandytė, Doloresa Kazragytė.

Žiūrėti parodą  lnb.lt 

 

*** *** **** *** *** *** **

Sofija Dembovskytė-Romerienė: „Visa tai yra manyje ir pasiliks amžiams nepasikeitę...“

 

 

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Meno skyrius parengė virtualią parodą, skirtą dailininkės Sofijos Dembovskytės-Romerienės 130-sioms gimimo metinėms. Joje – dailininkės kūrinių reprodukcijos, nuotraukos, straipsniai, parodų katalogai, leidiniai apie tarpukario Vilniaus lenkų kultūrinį ir meninį gyvenimą, Romerių giminę ir Tytuvėnus.

 

S. Dembovskytė-Romerienė (1885-1972) – žinoma lenkų kilmės Lietuvos tarpukario dailininkė, stipri ir talentinga moteris, praėjo nepaprastą gyvenimo kelią, vertą romano ar kino filmo. Pačius gražiausius savo gyvenimo ir kūrybos metus praleidusi Lietuvoje – Vilniuje, Kaune, Tytuvėnuose, užauginusi penkis vaikus, patyrusi tremtinės ir emigrantės dalią, karo audrų nublokša į Didžiąją Britaniją, Egiptą, Kanadą. Lietuva ir Tytuvėnai išliko jos prarastuoju rojumi, laimės, harmonijos, grožio ir įkvėpimo šaltiniu.

 

Žiūrėti parodą www.lnb.lt *** *** **** *** *** *** **
 

IRENA BUČIENĖ. ...kiekviena pjesė - tai mažas visuomenės modelis

Šių metų sausio 1 d. sukako 75-eri metai, kai gimė šviesaus atminimo Lietuvos teatro ir televizijos režisierė Irena Bučienė (1940–2001). Pažymint šią sukaktį, Nacionalinėje bibliotekoje parengta virtuali paroda „Irena Bučienė. ...kiekviena pjesė – tai mažas visuomenės modelis“.

Joje atspindėti svarbiausi režisierės biografijos, teatrinės veiklos momentai, pateikta dokumentinių apybraižų, aktorių, teatrologų straipsnių apie režisierę. Parodos lankytojai turės progą pamatyti jos režisuotų spektaklių fotografijas ir vaizdo įrašus, susipažinti su jos rankraščiais ir laiškais.

Savo atsiminimais apie I. Bučienę pasidalijo aktorius ir žurnalistas Julijus Lozoraitis, aktorius Romualdas Ramanauskas, aktorė ir literatūros skaitovė Gražina Urbonaitė.

Žiūrėti parodą www.lnb.lt

 

 

 *** *** **** *** *** *** **

DIONIZAS POŠKA – pirmojo senienų muziejaus Lietuvoje įkūrėjas.

2014 metais sukako 250 metų, kai gimė vienas žymiausių XIX a. pradžios lietuvių kultūros veikėjų – rašytojas, kalbininkas, muziejininkas Dionizas Poška. Pažymint šią datą Nacionalinėje bibliotekoje parengta virtuali paroda, kurioje atspindėti svarbiausi rašytojo biografijos, kūrybos momentai, pristatyti mokslininkų, rašytojų straipsniai apie D. Pošką.

Parodos lankytojai turės progą susipažinti su rašytojo įkurtais ir globotais istoriniais Baubliais Bijotuose, jo parašytais darbais, išlikusia D. Poškos korespondencija su XIX a. mokslininkais ir literatais, paskaityti garsiąją poemą „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“, pamatyti gausias fotografijų galerijas.

Specialiai šiai parodai profesorius Stasys Skrodenis parengė straipsnį „Baublio paunksmė (atsiminimų fragmentai)“. Parodą papuošė Baublių muziejaus darbuotojų Vaidos Kinderytės ir Juditos Gečaitės įžvalginis straipsnis, supažindinantis su Baublių istorija, čia veikiančiu muziejumi ir jame vykdoma edukacine veikla. Nuoširdi padėka jiems, taip pat Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui (bibliotekos vedėjai Rūtai Pleskačiauskienei ir Rankraštyno vedėjui Virginijui Gasiliūnui) už parodai pateiktą rankraštinę medžiagą.

Parodos autorius Darius Gudelis nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems rengiant šią parodą.

Žiūrėti parodą www.lnb.lt
*** *** *** *** *** *** ***

DONATAS BANIONIS. Geriausius vaidmenis sukūriau su genialiais režisieriais...

 

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda, skirta žymaus Lietuvos kino ir teatro aktoriaus Donato Banionio 90-osioms gimimo metinėms.


Parodoje apžvelgiama D. Banionio biografija, jo kūrybinė veikla Panevėžio dramos teatre, supažindinama su aktoriaus vaidmenimis spektakliuose, kino ir televizijos filmuose. Čia gausu fotografijų galerijų, vaizdo ir garso įrašų, leidinių, kolegų aktorių, režisierių, kino ir teatro kritikų atsiliepimų bei prisiminimų.

Parodos autorius Darius Gudelis.

Žiūrėti parodą  www.lnb.lt 

 

 

*** *** *** *** *** *** ***


  „Kristijonas Donelaitis. Sveiks, svieteli margs!...“


Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda „Kristijonas Donelaitis. Sveiks, svieteli margs!..“, skirta lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

Parodoje atspindėti svarbiausi K. Donelaičio biografijos momentai, supažindinama su jo parašytais kūriniais, atminimo įamžinimu dailėje, teatre, muzikoje, kine, knygomis ir straipsniais apie rašytoją.

Parodos autorius Darius Gudelis nuoširdžiai dėkoja visiems už pagalbą rengiant šią parodą.

Žiūrėti parodą   www.lnb.lt 

 

 

 *** *** *** *** *** *** ***„Gabrielė Petkevičaitė – Bitė: gyvenimas Tėvynei ir Žmogui“

Rugsėjo 16 d. – spalio 31 d., Viešosios bibliotekos salėje Panevėžio kraštotyros muziejaus kilnojamoji paroda.

Fotografijos bei Gabrielės Petkevičaitės – Bitės tekstai.

Žiūrėti parodą www.anyksciuvb.lt*** *** *** *** *** *** ***„Steponas Darius ir Stasys Girėnas. Mes skrisime į Lietuvą!

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda, skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno transatlantinio skrydžio 80-osioms metinėms.

Joje lankytojai gali susipažinti su S. Dariaus ir S. Girėno biografijomis, šių dviejų lakūnų atminimą įamžinančiomis vietomis, leidiniais, pamatyti fotografijose užfiksuotus vaizdus, paskaityti tarpukario spaudoje publikuotus atsiliepimus apie šį skrydį.

Paroda parengta bendradarbiaujant su Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karybos istorijos (1795–1940) skyriumi.

 Žiūrėti parodą  www.lnb.lt*** *** *** *** *** *** ***


Lietuvių rašytojui, poetui, publicistui Juozui Erlickui  kovo 3 d. sukanka 60 metų.

Erlicko kūrybinį metodą veikiausiai tiktų vadinti realizmu išvirkščiai arba fantastiniu realizmu, – paradoksaliu būdų jis priartėja arčiausiai mūsų gyvenimo realybės, socialinės tikrovės, adekvačiausiai geba ją reikšti.
                                                                                                                     Vygantas Šiukščius

Žiūrėti parodą  www.anyksciuvb.lt

 

 

*** *** *** *** *** *** ***

 

 

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda „Vincas Mykolaitis-Putinas: Nenoriu išnykti iš savo šviesiosios būties“, skirta žymaus lietuvių poeto, prozininko, dramaturgo Vinco Mykolaičio-Putino 120-osioms gimimo metinėms.

Žiūrėti parodą www.lnb.lt

 

 

 *** *** *** *** *** *** ***

1863 m. sukilimo dalyvių, nubaustų mirtimi, vinjetė

 

 

 

Šiais metais sukanka 150 metų, kai į kovą prieš carinę Rusiją pakilo Lietuvos ir Lenkijos sukilėliai. 1863–1864 m. sukilimas buvo vienas svarbiausių įvykių buvusiose Abiejų Tautų Respublikos žemėse ir turėjo didelę istorinę reikšmę tautiniam atgimimui Lietuvoje.

Ta proga, siekiant įprasminti šį sukilimą, pristatoma virtuali paroda „1863 metų sukilimas Lietuvoje – bendra kova už Abiejų Tautų Respublikos atkūrimą“.

Žiūrėti parodą www.lnb.lt

 

 

 

*** *** *** *** *** *** ***

 

 

 

Vieno iškiliausių Lietuvos poetų, įprasminusio lietuvių tautos dvasinę ir istorinę patirtį, ypač jautriai aprašiusio žmogaus ir tautos likimą – Maironio 150-osioms gimimo metinėms skirta virtuali paroda „Maironis: Išliksiu aš gyvas...“

Žiūrėti parodą   www.lnb.lt

 

 

 

 

 

 

*** *** *** *** *** *** ***

  Mykolui Biržiškai - 130

MYKOLAS BIRŽIŠKA – lietuvių literatūros istorikas, lietuvių tautosakos tyrinėtojas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras
Paroda skirta 130-osioms M. Biržiškos gimimo metinėms

„Esu kultūrininkas, bet Tautos reikalas nuolat verčia mane, kurio gyvenimo takas eina greta jos kelio <...> ne kartą ir politikos imtis.“ Mykolas Biržiška

Parodą rengė vyr. bibliotekininkė Birutė Venteraitienė

 

 Žiūrėti parodą  www.anyksciuvb.lt

 

 *** *** *** *** *** *** ***

  

 

 

 

 

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje parengta virtuali paroda „Algimantas Zurba: Pagavęs saulės juoką…“, skirta prozininko (gim. 1942) 70-osioms gimimo metinėms paminėti. Parodoje eksponuojamos A. Zurbos knygos bei literatūra apie rašytoją.

Parodą rengė vyr. bibliotekininkė Birutė Venteraitienė

 

 Žiūrėti parodą  www.anyksciuvb.lt

 

 

 

 

Žymių datų kalendoriai

 

Informacija iš Pasaulio anykštėnų bendrijos tinklapio http://www.anykstenai.lt

 

 

   

 

  

 

  

Paslaugos

Naudojimosi biblioteka taisyklės

                                                                           Elektroninių skaityklių naudojimo aprašas
Nemokamos                                           
 

 • atsakymai į skaitytojų užklausas;
 • konsultacijos, ieškant informacijos;
 • knygų ir kompiuterinių dokumentų išdavimas į namus;
 • elektroninių knygų skaitymas portale www.ibiblioteka.lt;
 • knygų pristatymas į namus judėjimo negalią turintiems skaitytojams;
 • informacija apie skyrių, filialų ir saugyklos fonduose esančius dokumentus;
 • paieška elektroniniame kataloge, spaudinių užsakymas, rezervavimas;
 • knygų ir kitų leidinių grąžinimas savitarnos būdu Knygų grąžinimo irenginyje prie bibliotekos;
 • LESTO paslaugos per savitarnos svetainę https://ignitis.lt 
 • laikraščių  ir žurnalų skaitymas skaitykloje;   2022 m. spauda
 • naudojimasis enciklopedijomis, žodynais, žinynais, specialiaisiais žodynais, naujausiais leidiniais kompiuterijos, sociologijos, gamtos ir kt. klausimais;
 • informacijos paieška internete;
 • paieška duomenų bazėse: Lietuvos periodinės spaudos bibliografinėje straipsnių bazėje, „Verslo žinių“ archyvas internete, EBSCO Publishing eIFL.net, LR Seimo teisinių dokumentų bazėje ir kt;
 • naudojimasis nacionalinės bibliografijos duomenų baze, Viešosios bibliotekos kompiuteriniu katalogu;
 • Kompiuterio ir interneto pradmenų mokymai;
 • interneto vartotojų konsultavimas, pagalba skaitytojams naudojantis informacijos paieškos sistemomis internete bibliotekos žiniatinklio svetaine, elektroniniu katalogu, kitomis elektroninėmis paslaugomis;
 • informacijos teikimas bibliotekoje, telefonu ir el. paštu;
 • klasikinės ir šiuolaikinės muzikos klausymasis;
 • aklųjų bibliotekėlės knygų Brailio raštu ir garsinių knygų išdavimas akliesiems ir silpnaregiams.
 • kompiuterizuota darbo vieta su programine įranga akliesiems ir silpnaregiams.
 • belaidis internetas Wi-Fi.

 http://www.anyksciuvb.lt/lt/paslaugos

Mokamos  
 

ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
LIUDVIKOS IR STANISLOVO DIDŽIULIŲ VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS
TEIKIAMŲ MOKAMŲ PASLAUGŲ   

Į K A I N I A I     (.pdf 214 KB)

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO ĮSAKYMAS DĖL VALSTYBĖS AR SAVIVALDYBIŲ ĮSTEIGTŲ BIBLIOTEKŲ TEIKIAMŲ MOKAMŲ PASLAUGŲ SĄRAŠO PATVIRTINIMO >>> 

http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=265649

 

 

 bnbnbn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vartotojų aptarnavimo, informacijos skyrius

Vyta Budavičienė
 
Skyriaus vedėja
 
(8 381) 50 784     
 
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.    
Audronė Šidlauskienė   
 
Skyriaus vedėjos pavaduotoja 
 
(8 381) 50 784
 
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Danutė Dudonienė
 
Vyresn. bibliotekininkė
 
(8 381) 50 784
 
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Judita Skačkauskienė
 
Vyresn. bibliotekininkė
 
(8 381) 50 784
 
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.