Virtuali paroda „IMKIT MANE IR SKAITYKIT“ Elmininkų bibliotekoje

Šiemet jau 21-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkis – „Nauja realybė – naujos formos“. Ji visada būdavo gausi renginiais: rengdavome parodas, „gyvus“ susitikimus, įvairias veiklas vaikams. Covidas įnešė daug pataisų.

Nepaisant minusų, t.y. kad netekome „gyvo“ bendravimo, naujoje realybėje atsivėrė naujos galimybės: nori-nenori teko mokytis, ieškoti naujų formų. Dauguma bibliotekų Facebook paskyroje susikūrė savo puslapius, kuriuose pateikia informaciją. Ir renginiai persikėlė į internetinę erdvę.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Elmininkų biblioteka pakvietė dar kartą prisiminti kaip smagiai kartu su vaikais kūrėme pasaką.

Virtualioje parodoje „IMKIT MANE IR SKAITYKIT“ – lietuvių rašytojų, poetų mintys apie kūrybą.

O LRT klasika „Ryto allegro“ reportaže nuo 1 val. 17 min. – apie tai, ką skaitytojams, lankytojams paruošė Anykščių filialų bibliotekininkai.

Jokios pandemijos, joks karantinas negali sustabdyti bibliotekų veiklų. Nuotolinis darbas tampa iššūkiu kiekvienam iš mūsų. Nepaisant to, bibliotekos tikrai nestabdo savo darbo. Naujoje realybėje atrandamos naujos formos ir su iniciatyvių žmonių pagalba, dalinantis idėjomis su kolegomis, visi darbai perkeliami į virtualią, internetinę erdvę.

Bibliotekininkė Diana Šermukšnienė