Budrių bibiotekos dovanos Lietuvai

Nuostabūs metai visai tautai pareikšti savo kilnius darbus, išmonę, kūrybingumą. Neatsilikome ir mes, mažos dar, tik trejus metus gyvuojančios Budrių bibliotekos skaitytojai.

Pirma idėja gimė dar 2017 kovo mėnesį, per paukščių sugrįžimo šventę. Sugalvojome šūkį: „Lietuvos šimtmečiui – šimtas barankų“. Kepėm tą šimtą ne vieną kartą, o su penktuoju šimtu net buvome išvykę į Baltarusiją, Smorgono miestą, tarptautinį „barankų“ festivalį, kur savo išmonę demonstravo Lenkai, Latviai, Baltarusiai ir kiti...

Dar ne kartą kepėm ir nominacijoms teikėm, net viename bibliotekos pastatytame vaidinime per 2017 metų rudenėlio šventę „Buratinas ir barankų medis“. „Medis“ tikrai buvo stipriai užderėjęs riestainiais.

 Pati įsimintiniausia žiemos šventė bendruomenėje ir bibliotekoje yra Užgavėnės! O šiemet Užgavėnėse, vasario 13 dieną, sutilpo dar trys šventės: bibliotekos 3 metų gimtadienis, Šv. Valentinas ir bendruomenės artėjančio 10 metų gimtadienio renginys. Beje, bendruomenė savo artėjantį 10 gimtadienį mini 10-čia geriausių švenčių, o Užgavėnės, tai antrasis renginys dovanojamas bendruomenės gimtadieniui.

Bibliotekoje buvo siuvamos trispalvės vėliavėlės, kurias per Užgavėnes lašininis su kanapiniu ir kompanija atnešė į kiekvieną trobą ir pasveikino visus kaimų gyventojus su Lietuvos šimtmečiu. Šios mažos trispalvės buvo simboliškai ypatingos dovanos, taip tvirtino  maži ir jauni, ir garbaus amžiaus senjorai.

O vakare bendruomenės salė nesutalpino visų norinčių dalyvauti šventėje. Salės kampe stovėjo „išaugęs petelnių medis“, nes kasmetinis Užgavėnių valgių konkursas Mero keptuvei laimėti sutraukia vis daugiau dalyvių ir džiugu, kad ir rėmėjų. Ant „Petelnių medžio“ kabėjo net 11 naujų keptuvių, o Užgavėnių konkursinių valgių buvo net 20! „Kaip vestuvių vaišių stalas!“ – tepasakė Kavasko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas.

Šventė prasidėjo bibliotekos skaitytojų nominacijomis. Jų buvo 10 didelių su aguonomis ir razinomis barankų. Visos buvo smagios ir šmaikščios. Bibliotekos mokslų daktaro ir žiniuonio nominaciją buvo skirta Juozui Radzevičiui. Žvaliosios kraštotyrininkės – Linai Dapkienei ir kitos. Daug ovacijų sulaukė Ažuožerių bibliotekos kolektyvas „Ažuožerių širdelės“. Smagiai pasirodė vietiniai aktoriai su spektakliuku „Kaip Jonas meilės ieškojo“.

 Jau tradicija tapusi įvyko lašininio bei kanapinio kova, suliepsnojo laužas, kurio liepsnos pasiglemžė morę ir tada netikėtai į Šovenių kaimą atvyko LRT televizija. Teko duoti interviu ir pasidžiaugti, kad gimtajame kaime tradicijos išlaikomos ir puoselėjamos.

Vasario 16 dieną, 9 valandą ryte susirinkome prie bendruomenės namų, atsinešėme 100 barankų, džiugiai iškėlėme trispalvę, padiskutavove prie kavos ir arbatos ir išvykome į rajoną pasidairyti, kaip kiti švenčia Lietuvos šimtmetį.

Su Gimtadieniu, Lietuva!

Bibliotekininkas Valentinas Gudėnas