You are currently viewing Anykštėnai Panevėžio bibliotekininkų jubiliejinėje šventėje

Anykštėnai Panevėžio bibliotekininkų jubiliejinėje šventėje


Lapkričio 23–24 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka šventė veiklos 100-metį ir pakvietė visus galinčius ir norinčius dalyvauti programoje „Saugome praeitį, kuriame ateitį“.

Antrąją šventės dieną buvo organizuota XXII Tarptautinė mokslinė konferencija „Istorijos saugotojų istorija: Atminties institucijų istorijos tyrinėjimų retrospektyva, dabartis, ateities galimybės“, kurioje dalyvavo ir Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos darbuotojai. Konferencijos pirmosios dalies „Atminties institucijų veiklos tyrimai: Bendrieji aspektai“ moderatorius anykštėnas, istorijos mokslų daktaras Norbertas Černiauskas, pradėdamas konferenciją, pasidžiaugė temų ir pranešimų gausa bei jų įvairove. Kiekvienas pranešėjas po pasisakymo sulaukė moderatoriaus klausimų. Kai kurie jų buvo net provokuojantys, skatinantys tolesnį domėjimąsi ir gilinimąsi į temą, kuria buvo kalbama.

Po konferencijos Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos darbuotojų kolektyvą sveikino Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo, Vilniaus universiteto bibliotekos bei kitų Panevėžio regiono bibliotekų vadovai bei darbuotojai. Anykščių viešosios bibliotekos atstovai perdavė direktorei Jurgitai Bugailiškienei Anykščių viešosios bibliotekos direktoriaus Romo Kutkos padėką už geranorišką bendradarbiavimą organizuojant įvairius projektus, už svarų indėlį į bibliotekininkystės raidą, prasmingas iniciatyvas ir jų įgyvendinimą, bibliotekos veiklos sklaidą, bendruomenės telkimą aktyviai kultūrinei veiklai. Visam bibliotekos kolektyvui buvo perskaitytas sveikinimas nuo anykštėnų bibliotekininkų bendruomenės ir įteiktas duonos kepalas, kurį ta proga iškepė Anykščių kepyklėlė, o gėlėmis papuošė parduotuvės UAB gėlių salonas „Lanka“ darbuotojos.

Pasveikinti panevėžiečių bibliotekininkų ir užfiksuoti renginio akimirkų į šventę atskubėjo anykštėnas, gyvenantis Panevėžyje, kraštotyrininkas, fotografas Tautvilis Uža. Pasak T. Užos, jam buvo smagu matyti, kaip panevėžiečiai myli savo biblioteką, kaip darbuotojos džiaugiasi bibliotekos direktorės J. Bugailiškienės iniciatyvomis ir darniam darbui jos suburta šaunia bibliotekininkų komanda.

Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovės Gretos Kėvelaitienės pasakyti žodžiai: „Čia mano biblioteka, čia Tavo biblioteka, čia mūsų visų biblioteka…“ leido anykštėnams pasijausti, kad Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka yra ir jų biblioteka. Čia dirbantys žmonės myli tai, ką daro, džiaugiasi tuo, ką turi, galvoja apie tai, ko reikia bibliotekos skaitytojams. Viskas, kas vyksta bibliotekoje, yra skirta jiems.

Birutė VENTERAITIENĖ
Tautvilio UŽOS nuotraukos