Patarimai skaitytojams

Edukacinės programos


Vaikų literatūrosir edukacijos  skyrius siūlo edukacines programas

 „Čia aš gyvenau gamtos padavimų įspūdžiais...“ (J. Tumo-vaižganto atminimui)

„Svečiuose pas Pukį Kutulį“

„Krosnies pasakos“

„Nešė velnias akmenį...“

      

Paslaugos regos ar kitą negalią turintiems asmenims

Paslaugos regos ar kitą negalią turintiems asmenims


   
Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (I a.) veikia Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punktas, kuriame regos ar kitą negalią turintys asmenys gali pasiskolinti į namus garsines knygas ir žurnalus (MP3 laikmenoje) bei knygas Brailio raštu. Teisę naudotis Lietuvos aklųjų bibliotekos išleistais specialiųjų formatų leidiniais turi tik regos ir kitą negalią, dėl kurios neįmanoma skaityti įprastinių spaudinių, turintys asmenys (LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas, 2011, 10 str. 1 d.).

Silpniau matantiems  žmonėms įkurta kompiuterizuota darbo vieta su  įdiegtomis programomis, kurių  pagalba galima pasididinti  visą kompiuterio ekrane pateikiamą informaciją arba pasirinktą jos dalį.

Teikiama nemokama knygų pristatymo į namus paslauga žmonėms su judėjimo ar kitokia  negalia, dėl kurios negali savarankiškai naudotis bibliotekos paslaugomis.

Neįgaliesiems pritaikytas įvažiavimas į biblioteką, yra liftas. Speciali įranga suteikia galimybę neįgaliesiems naudotis visomis bibliotekos viešosiomis erdvėmis.

    
Daugiau informacijos apie šias paslaugas teikiama telefonu 8-381-50784

Spaudos fotografo Izidoriaus Girčio muziejus

Spaudos fotografo Izidoriaus Girčio muziejus

Jį aplankyti galima:

Pirmadienį - ketvirtadienį 8.00 - 17.00 val.;

Penktadienį                     8.00 - 16.45 val.;


Šeštadienį būtina išankstinė registracija: Vartotojų aptarnavimo ir informacijos  skyrius, tel. (8 381) 50 784

 

 

Elektroninės knygos portale ibiblioteka.lt


KAS?
Jau trečius metus portale ibiblioteka.lt galima rasti ir skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas elektronines knygas. Šiandien čia galite rinktis iš daugiau kaip 1 700 el. knygų.

KUR?
Užsisakyti el. knygas labai paprasta! Visiems, turintiems LIBIS skaitytojo pažymėjimą, papildomai užsiregistruoti nereikia – norint naudotis visomis portalo paslaugomis tereikia prie jo prisijungti. Jeigu neturite LIBIS skaitytojo pažymėjimo, galite užsiregistruoti portale ibiblioteka.lt dviem būdais: arba tik registruotis portale, arba užsisakyti skaitytojo bilietą ir kartu užsiregistruoti. Visos portalo paslaugos pritaikytos ir mobiliesiems įrenginiams. El. knygoms skaityti yra būtinas interneto ryšys.

KADA?
Pasiskolintas el. knygas galima skaityti 14 kalendorinių dienų (yra galimybė šį laikotarpį pratęsti dar dviem savaitėms) bet kur, kur jums patogu. Vienu metu galima skaityti ne daugiau kaip 2 el. knygas.

KAIP?
Patogiai. Keiskite šrifto dydį, teksto ir fono spalvą. Pagrindiniame knygos lauke taip pat galima užsirašyti kilusias mintis, įvertinti knygą, kurti savo leidinių kolekcijas, knygoms priskirti reikalingas paieškos žymas.

El. knygų sąrašą rasite čia › 

Smagaus el. knygų skaitymo!