Naujienos

Jurgos Žąsinaitės knygos „Memento Grodno: dingusi Lietuvos Gardino istorija“ pristatymas

Jurgos Žąsinaitės knygos „Memento Grodno: dingusi Lietuvos Gardino istorija“  pristatymas

Lapkričio 21 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje pristatyta rašytojos, humanitarinių mokslų daktarės ir senosios Lietuvių literatūros tyrinėtojos Jurgos Žąsinaitės knyga „Memento Grodno: dingusi Lietuvos Gardino istorija“.

Skaityti daugiau...

Ar pažįsti žvėrelius?

Ar pažįsti žvėrelius?

Lapkričio 20 dieną bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje su Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ „Kodėlčiukų“ grupės auklėtiniais šiltai ir žaismingai bendravo viešnia iš Jonavos – eilėraščių knygelės „Ar pažįsti žvėrelius?“ autorė Jolanta Toločkaitė.

Skaityti daugiau...

Charizmatiškasis Visatos ekspertas N. deGrasse’as Tysonas prabyla lietuviškai

Astrofizika skubantiems

Pastaraisiais metais vos ne kasdien sulaukiame žinių apie kosminius atradimus, jiems nepagailima ir skambių antraščių. Galima užtikrintai teigti, kad susidomėjimas Visata yra užvaldęs žmonių sąmonę. Tačiau kaip suvokti, atrodo, neaprėpiamą kosmoso platybę? Į pagalbą ateina žymaus JAV astrofiziko, laidų vedėjo ir mokslo populiarintojo Neilo deGrasse’o Tysono lietuviškai išleista knyga „Astrofizika skubantiems“ („Kitos knygos“, vertė Anita Kapočiūtė).

Skaityti daugiau...

IN MEMORIAM JONAS ŽUKAS (1940-2019)

Liko atmintis gyva,
Nors gyvenimo gyja nutrūko,
Liko Lietuvai atminimas šventas,

 didinguose darbuose.

 

nuotrauka

2019m. lapkričio 18 dieną Lietuva neteko žymaus metalo skulptoriaus, medalininko, eidamas 80-tus metus mirė Jonas Žukas.                                                       

Jonas Žukas. gimęs 1940 metais,  menininkas iš pradžių rinkosi muziko kelią, mokėsi Kauno Juozo Gruodžio muzikos technikume, studijavo Lietuvos konservatorijoje, griežė altu Lietuvos filharmonijos simfoniniame orkestre, koncertavo ir su kameriniais kolektyvais. Studijuodamas muziką ir grodamas orkestre, domėjosi kūriniais iš metalo, savarankiškai praktikavosi juvelyrikos srityje, įvaldė kalinėjimo, liejimo, filigrano, granuliacijos technologijas, su savo metalo kūriniais pradėjo dalyvauti dailės parodose.               Nuo 1972 metų iki gyvenimo pabaigos Jonas Žukas gyveno ir kūrė Mikieriuose (Andrioniškio seniūnija). Nuo 1991 m. jis buvo Lietuvos dailininkų sąjungos medalininkų sekcijos narys, savo medalius eksponavo parodose, dalyvavo bienalėse ir trienalėse.   

Skaityti daugiau...

Kviečiame į kraujo donorystės akciją

Kviečiame į kraujo donorystės akciją


Nacionalinis kkraujo centras kviečia nelikti abejingiems ir dalyvauti kraujo donorystės akcijoje
gruodžio 3 d., 10-16 val.

Kviečiame į Anykščių biblioteką.

Jūs galite išgelbėti gyvybę.