Naujienos

Šiaurės šalių savaitė Staškūniškio bibliotekoje

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija.

Literatūra visais laikais leisdavo mus nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo svarbu. Todėl ir Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė pokalbiams apie svajones ir ilgesį.

Lapkričio 15-21 d. Staškūniškio bibliotekos skaitytojai tamsiausiu laiku metuose susibūrė prie žvakių šviesos, skaityti ir klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų. Bibliotekininkė Gražina supažindino su Šiaurės šalių autoriais. Suaugusieji skaitė ištrauką iš Sali Salminen knygos „Katryna“. Vaikai skaitė ištraukas iš labiausiai jiems patinkančių Šiaurės šalių autorių knygų. Aptarėme knygos K. Erlandsson „Perlų ieškotoja“ ištrauką ir pasidalino savo svajonėmis ir ko labiausiai ilgisi. Iš A.Lindgren knygelių vaikai skaitė „Pepė Ilgakojinė“. Perskaitę ištraukas pasidalinome įspūdžiais, kalbėjome apie svajones. Vienas pagrindinių A.Lindgren motyvų – humoras, linksmas pasakojimo tonas. Mus visus sušildė jauki žvakių šviesa ir prasmingi skaitiniai.

Svajoti ir ilgėtis skaitant – nuostabu!

Staškūniškio bibliotekininkė Gražina Adomavičiūtė
Nuotraukos Gražinos Adomavičiūtės