Naujienos

„Gimtųjų žodžių apkabinti...“

Kavarsko mokykloje didelis dėmesys skiriamas tiems dalykams, kuriais galime didžiuotis. Tai ir graži gamta, ir unikalios kultūros vertybės. Tačiau didžiausia vertybė vis dėlto yra gimtoji kalba, kurią mes gerbiame ir didžiuojamės.

Todėl ne tik per pamokas mokomės savo gimtosios kalbos, bet jai puoselėti skiriame ir įvairius renginius. Vienas jų – kalbos viktorinos, kurios vyksta jau keletą metų kartu su Kavarsko miesto biblioteka.

Lapkričio 16, 18 ir 19 dienomis pakvietėme 8, 7 ir 6 klasių mokinius į biblioteką dalyvauti viktorinoje ,,Gimtųjų žodžių apkabinti”. Viktorinos metu mokinių komandos varžėsi, atsakydamos į klausimus iš kalbos istorijos, aiškino frazeologizmus, kūrė sakinius su homonimais, atliko raštingumo užduotis, teisingai paaiškino svetimybes, žargonus. Įdomi užduotis buvo sukurti eilėraščio eilučių pabaigas, nurodyti, kokie paminklai yra skirti įvairiems rašytojams. Visi mokiniai pasirodė labai šauniai, parodė geras lietuvių kalbos žinias ir buvo apdovanoti saldžiais prizais. Tačiau gal net labiau už mokinius džiūgavo lietuvių kalbos mokytojos Onutė Buinevičienė ir Ledina Baronienė, nes visada malonu, kai mokiniai parodo žinias, rimtą požiūrį į savo gimtąją kalbą.

Kavarsko miesto bibliotekos informacija