Naujienos

Oranžinė rudens puošmena Helovino šventei

Daug kas mano, kad Helovinas – amerikietiška tradicija, bet iš tiesų jo šaknys slypi Europos pagonių ritualuose, kurie šią naktį garbindavo mirusiuosius.

Ši šventė populiarėja Lietuvoje ir tai išties smagi proga su vaikais užsiimti įdomiais žaidimais, rankdarbiais ar eksperimentais.

Išskaptuotas moliūgas su degančia žvakute viduje – pagrindinis Helovino šventės atributas, o semtis idėjų ir įkvėpimo smagiau kartu su kitais.

Spalio 29 d. Troškūnų bibliotekos darbuotojos kartu su Anykščių rajono Socialinių paslaugų centro socialinėmis darbuotojomis darbui su šeimomis Troškūnų seniūnijoje pakvietė vaikus kartu skaptuoti moliūgus, gaminti žibintus ir smagiai praleisti laiką. Mažesni vaikučiai moliūgus puošė guašu, o vyresni vaikai, prižiūrimi darbuotojų, juos labai stropiai pjaustė, skaptavo. Kai darbai buvo baigti, vaikai vaišinosi keksiukais-vaiduokliukais, o išskaptuoti moliūgėliai iškeliavo į Troškūnų vaikų darželio kiemą.

Pripažinsime, kad skaptuoti moliūgą, vieną iš Helovino šventės atributų, yra labai smagu, o ir rezultatas mūsų nenuvylė.

Geriausi kūrybingumo mokytojai – vaikai. Jie leidžia sau fantazuoti, kurti ir atrasti naujus bei netikėtus pasaulius, kur viskas įmanoma. Vertinkime vaikų idėjas ir mokykimės iš jų vaizduotės laisvės.

Troškūnų bibliotekos informacija