Naujienos

Pagalvokime drauge

Lietingą ir niūrią spalio 27-osios popietę į Troškūnų biblioteką rinkosi jaunieji bibliotekos skaitytojai paminėti poetės R. Skučaitės jubiliejaus. Būtent šią dieną poetė, dramaturgė, vertėja, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė sulaukė gražios sukakties – 90-ojo jubiliejinio gimtadienio.

Ta proga bibliotekoje buvo parengta jubiliatės knygų paroda ir vyko dviejų knygelių pristatymas: „Galvoti verta kiekvieną kartą“ ir „Į pagalbą savo galvą“. Bibliotekininkė ne tik supažindino vaikus su poetės kūryba, bet ir papasakojo mažiesiems apie pačią poetę, kuri visada pabrėžia, jog yra laiminga, kai rašo vaikams, o vaikai yra laimingi skaitydami ir mėgaudamiesi jos kūryba.

Poetė rašo vaikams ne tik eilėraščius, bet ir eiliuotus galvosūkius. Vaikams, skaitantiems R. Skučaitės kūrybą kartais tenka įminti nelengvas mįsles, reikia stropiai pagalvoti, kaip teisingai atsakyti į vieną ar kitą klausimą, kaip išspręsti knygelėje rastą nelengvą kryžiažodį. Bibliotekininkė ir pristatė būtent tokias knygeles.

Nepaprastai greitai prabėgo valanda, per kurią vaikai sužinojo daug ką naujo. Nešini prizais mažieji smalsučiai išskubėjo namo, klausdami, kada vėl bibliotekoje bus organizuojama kažkas panašaus į šį susitikimą.


Sigita Steponavičienė
Troškūnų filialo bibliotekininkė