Naujienos

2021 metų Laisvės gynėjų dienos programa

1991 m. sausį tūkstančiai žmonių, atsiliepę į Tautos atstovybės – Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos kvietimą, atėjo ginti atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Šiais išskirtinės pandemijos metais kviečiame dar kartą susitelkti ir šį kartą likti namuose – saugokime save ir kitus, apsaugokime tuos, kurie anuomet apgynė mus.

Kviečiame visus sausio 13 d. 8 val. savo namuose uždegti vienybės ir vilties žvakutę už 1991 metais žuvusius Laisvės gynėjus, taip pat palaikyti medikus, šiandien besigrumiančius su pandemijos iššūkiais. Kartu kviečiame stebėti 2021 metų Laisvės gynėjų dienos programą nacionalinio transliuotojo – Lietuvos radijo ir televizijos eteryje, taip pat aplankyti virtualias parodas Lietuvos Respublikos Seimo interneto svetainėje ir kituose portaluose.

Atsižvelgiant į COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemiją ir į paskelbtą karantiną, atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-mečiui skirti renginiai ir priemonės, kurie negali vykti dėl paskelbto karantino, bus perkelti į 2021 metų rugpjūčio mėnesį. 1991 metais Sovietų Sąjungos karinė agresija prieš Nepriklausomybę atkūrusią Lietuvos valstybę truko beveik devynis mėnesius – nuo 1991 m. sausio iki 1991 m. rugpjūčio pabaigos. Tomis pavojaus dienomis Lietuvos žmonės išsaugojo atgimimo viltį ir parodė ryžtą bei atkaklumą gindami Nepriklausomybę, todėl šių metų rugpjūčio mėnesį minėsime svarbią sukaktį – atkurtos Lietuvos valstybės Nepriklausomybės apgynimo ir sugrįžimo į tarptautinę bendruomenę 30-metį.

Valstybės švenčių ir atmintinų dienų renginiai https://www.lrs.lt/


Pagarbiai/ best regards
Jonas Mickus

Patarėjas švietimo ir kultūros klausimais/Adviser on Education and Culture Affairs
Lietuvos savivaldybių asociacija/Association of Local Authorities in Lithuania

T. Vrublevskio g. 6, LT-01143 Vilnius,
Tel. +370 5 215 7111
Mob. +370 618 58707
e.p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
http://www.lsa.lt


Angonita Rupšytė
Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos
Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja

Tel.: (8 5) 239 6119 , mob. 8 616 19 252
El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  
www.lrs.lt