Naujienos

Jubiliejinės Miesto šventės proga atvėrėme tautosakos skrynelę

Liepos 24 dieną, Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius, kaip ir kiekvieną penktadienį, prisipildė smagaus vaikų šurmulio. Miesto šventės proga pasipuošusios skyriaus erdvės tarsi atkartojo visų susirinkusiųjų ir švęsti nusiteikusių dalyvių nuotaikas.

Gerai nusiteikę jaunieji knygų bičiuliai rinkosi į iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ literatūrinę-etnografinę popietę „Iš tautosakos skrynelės“.

Vaikams pristatėme lietuvių liaudies pasakų, sakmių, padavimų, mįslių knygas. Renginio dalyvės Mingailė ir Perla skaitė Irenos Daukšaitės ir Liberto Klimkos mitologinių lietuvių sakmių knygą „Apie dangų ir žemę“.

Susipažinę su knygomis ir padiskutavę apie lietuvių tautosakos žanrus, savo žinias vaikai pasitikrino dalyvaudami viktorinoje. Išsiaiškinome, kad tautosaka gali būti pasakojamoji, dainuojamoji, smulkioji.

Užduotys nebuvo lengvos: iš pateiktų citatų reikėjo atspėti pasakų pavadinimus, pasakyti, kokiam tautosakos žanrui priklauso ištrauka, kuo skiriasi mįslės nuo minklių, atspėti dainų žodžius, užbaigti patarles, kuo greičiau ir tiksliau pasakyti greitakalbes ir pan.

Suskaičiavus abiejų komandų teisingus atsakymus paaiškėjo, kad laimėjo draugystė. Ta proga, Bibliotekos katinas Pukis Kutulis visiems popietės dalyviams atsiuntė dovanų – po gardų riestainį ir savo mėgstamiausios arbatos.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės