Naujienos

Bibliotekoje mokymai tęsiasi

Po trijų mėnesių pertraukos, birželio 16–19 dienomis, pirmieji tiesioginiai skaitmeninio raštingumo pradmenų mokymai bibliotekoje! Nuotaika gera, aštuoniolika mokymų valandų prabėgo ne veltui – sužinota naujų dalykų.

Dalyviai mokėsi kaip skaitmeniniais įrenginiais atlikti kasdieninę veiklą palengvinančius veiksmus, gavo žinių apie savo duomenų apsaugą, bendravimo internete etiką. Mokomojoje programoje – ne vien teorija, teko nemažai padirbėti praktiškai: mokymų dalyviai rengė ir maketavo nesudėtingus dokumentus naudodamiesi teksto rengykle, įrašė į laikmeną, spausdino, siuntė elektroniniu paštu. Išmoko surasti dokumentų šablonų gyvenimo aprašymui, sutarčiai ar kvietimui parengti. Įdomiausia buvo surasti „pradingusį“ dokumentą, pasislėpusį kompiuterio laikmenose.

Dalyviai mokėsi kaip atlikti paiešką internete ir specializuotuose portaluose, sužinojo, kaip surasti reikiamų mokymosi išteklių skaitmeniniams įgūdžams lavinti. Dalyviai susipažino su bendravimo internete priemonėmis: e. paštu, socialiniais tinklais, tiesioginio susirašinėjimo ir pokalbių realiu laiku programomis.

Dalyviai supažindinti su pagrindinėmis e. valdžios, e. verslo ir e. laisvalaikio paslaugomis. Pradžiamokslių mokymų pabaigoje buvo laikomas žinių patikros testas ir įteikti pažymėjimai.

„Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems persikėlė į virtualią erdvę, skaitmenines klases su lektoriais ir vyksta nuotoliniu būdu. Ne išimtis ir L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka. Viso nuotoliniu būdu pravesti 7 mokymai ir į el. paštą dalyviams išsiųsti 79 pažymėjimai. Dalyviai mokėsi kurti saugius slaptažodžius, saugiai ir atsakingai bendrauti el. paštu ir internete, naudotis interneto kalendoriais, rengti tekstinius dokumentus internete ir planuoti laisvalaikį internete: kurti maršrutus e. žemėlapiu, aplankyti įvairius virtualius muziejus, pirkti traukinio, autobusų, lėktuvų bilietus internetu, susirasti ir rezervuoti viešbutį, pirkti dovanas ir bilietus į renginius.

Liepos mėnesį jau galite registruotis ne tik į tiesioginius pradžiamokslio mokymus, bet ir pažengusiųjų.

Projektu „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes.

Projektą įgyvendina: Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos  valstybės biudžeto lėšomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymus gyventojams organizuoja: asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ (VIPT),  UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, VŠĮ „Informacinių technologijų institutas“.

Viešosios bibliotekos informacija