Naujienos

Knygos jau džiugina skaitytojus

Pirmadienio rytą prie bibliotekos durų nusidriekė žmonių eilutė su knygomis rankose. Pirmiausiai duris pravėrė labiausiai pasiilgę knygų mylėtojai iš miesto ir aplinkinių kaimų.

Troškimas skaityti nugalėjo net klastingo viruso baimę – daugiausiai apsilankė vyresnio amžiaus žmonių. Per dieną apsilankė 72 skaitytojai. Pradėjome priimti ir išduoti knygas. Kol kas patiems pasirinkti iš lentynų dar negalima, bet skaitytojai džiaugėsi pagaliau galintys pasikeisti knygas. Paklausta, ką skaitė per karantiną, moteris guodėsi, „teko nuvalyti dulkes nuo senų knygų ir skaityti iš naujo“. Skaitytojai pageidavo naujų knygų bei literatūros mokymuisi. Kiti džiaugėsi gavę seniai ieškotas knygas. Labiausiai rūpėjo naujienos: Juozo Baltušio „Vietoj dienoraščio“ 2 dalis, Rūtos Šepetys „Kuždesių fontanas“, Roko Flick „Turtų voratinklyje“, Eddy de Wind „Galutinė stotis – Aušvicas“. Prašome, kad knygas užsisakytų iš anksto elektroniniame kataloge, nurodytais telefonais ar elektroninio pašto adresais, tačiau ir neužsisakius parenkame pagal pageidavimus. Žmonės buvo įpratę gauti visas kompiuterių paslaugas, bet per šį karantino etapą šių paslaugų dar neteikiame.

Pirmoji darbo diena Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje, po vis dar besitęsiančio karantino, buvo ypatinga. Telefonas tiesiog „kaito“ nuo knygų bičiulių skambučių gausos! Darbuotojos vos spėjo suktis, surinkdamos knygų paketus pagal skaitytojų pageidavimus. Daugiausiai užsakymų sulaukė knygos apie Harį Poterį, pažintinės, nuotykių,  Mondrago serijos, žaislinės knygos. Paklausi buvo literatūra ir pagal mokiniams rekomenduojamus sąrašus. Malonu, kad virš 70 knygų jau  pasiekė arba artimiausiu metu pasieks daugiau nei tris dešimtis skyriaus skaitytojų. Nekantraudami laukiame, kada ir vėl galėsime atverti bibliotekos erdves, kur Jūsų laukia dar neskaitytos knygos, naujos patirtys, betarpiškas bendravimas  ir smagūs susitikimai!

Viešosios bibliotekos informacija