Naujienos

Svečiuose pas knygų karalienę

Vasario 11 dieną Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus Katinų svetainė prisipildė smagaus vaikų šurmulio. Dalyvauti jau tradicine tapusios akcijos „Metų knygos rinkimai“ literatūrinėje popietėje „Svečiuose pas knygų karalienę“ kartu su mokytoja atvyko A. Baranausko pagrindinės mokyklos 4 B klasės mokiniai.

Kūrybiškai nusiteikę ketvirtokai į renginį atsinešė paslaptingus vokelius, kuriuose slėpėsi staigmenos (įdomūs dalykėliai apie knygą) bei savarankiškai pasirinktas ir perskaitytas knygas, kurias išradingai visiems pristatė.

Ūla pristatė D. Ausčio knygą „Mergiotė ir įkalinta saulė“. Ji pasakojo apie Bermudų trikampį, susitikimą su indėnais, apleistą inkų miestą, kuris vadinasi Maču Pikču, o vokelyje slėpėsi papildoma informacija iš Vikipedijos apie šį nuostabų kultūros šedevrą.

Jogaila pasakojo apie A. T. Smith knygos  „Ponas Pingvinas ir prarastas lobis“ pagrindinį veikėją poną Pingviną, kuris mėgsta sumuštinius su žuvų piršteliais.

Donatas supažindino su A. Galan apysaka „Baobabas“ ir pasakojo apie knygos veikėją Kalį bei jo draugus, kuriems pavyko surasti labai reikalingą pirmąją sėklą, kad kalbantieji medžiai vėl sužaliuotų, o vokelyje slėpėsi piešinys – baobabas pats didžiausias pasaulyje medis.

Mažvydo pasirinkta knyga –  „Transporto enciklopedija“, pasakojanti apie įvairias transporto priemones. Jis  dar paskaitė ištrauką apie ratą, kuris išrastas prieš 5000 metų, o vokelio paslaptis buvo akmeninio rato piešinys.

Lukui labiausiai patiko enciklopedija „Šiaurės Amerikos indėnai“, kurioje daug informacijos apie indėnų drabužius, piešinius, gyvenimo būdą, o staigmena apie knygą –  indėniška apyrankė ant Luko rankos.

Lėja pristatė A. Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“ ir labiausiai patikusią pasaką apie Ilgesio laumę, o vokelyje slėpėsi akmenukas, vadinamas Laumės pirštu.

Elija skaitė pasaką iš P. Mašioto knygos „Trys broliai“ apie pelytę, kuriai padėjo vienas iš brolių. Šią pasaką Elijai sekė senelis kai ji buvo maža, o vokelyje slėpėsi duonutės riekelė, kuria visi vaišinosi.

Miglę sudomino knyga „Vidurnakčio gauja“ iš serijos „Baisiai juokingos knygos“, pasakojo apie pagrindinius veikėjus, berniuką Džordžą, negražų vyrą, o vokelyje - piešinys su daug kam keliančiu baimę švirkštu.

Elinga pristatė knygą „Nepaprastieji“, o jos voke slėpėsi moneta.

Literatūrinės popietės metu su mokiniais daug diskutavome, vieni kitų klausinėjome bei analizavome jų perskaitytas knygeles. Mintys apie knygas, kurias drąsiai, sumaniai ir įtikinamai mokiniai išsakė pristatymų metu, skatino ir kitus klasės draugus jas skaityti.

Renginio pabaigoje dar kartą prisiminėme ir aptarėme šiais metais „Metų knygos rinkimai“ akcijoje dalyvaujančias Vaikų knygų penketuko knygas. Geriausia metų knyga vaikams, balsavimo būdu ketvirtokai išrinko Ignės Zarambaitės knygą „Stebuklingi senelio batai“. Nemažai balsų pelnė T. Dirgėlos „Benas – sapnų siuvėjas“  ir V. V. Landsbergio „Pūkis Karalius“ knygos. 

Džiaugiamės mokytojos Daivos nuoširdžiu bendradarbiavimu ir iniciatyva, siekiant suburti kūrybingus, smalsius, mėgstančius knygas ir skaitymą mokinius.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Violetos Matelienės