Naujienos

Paslaugos regos ar kitą negalią turintiems asmenims

Anykščių viešoji biblioteka patogi tiek mažiesiems skaitytojams, tiek senjorams. Bibliotekos Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (I a.) veikia Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punktas, kuriame regos ar kitą negalią turintys asmenys gali pasiskolinti į namus garsines knygas ir žurnalus (MP3 laikmenoje).

Teisę naudotis Lietuvos aklųjų bibliotekos išleistais specialiųjų formatų leidiniais turi tik regos ir kitą negalią, dėl kurios neįmanoma skaityti įprastinių spaudinių, turintys žmonės (LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas, 2011, 10 str. 1 d.).

Bibliotekos prieigose nėra laiptų, patogus liftas. Silpniau matantys  žmonės noriai  naudojasi bibliotekoje įkurta kompiuterizuota darbo vieta su  įdiegtomis programomis, kurių  pagalba galima pasididinti  visą kompiuterio ekrane pateikiamą informaciją arba pasirinktą jos dalį. Padidinamas ne tik šriftas, bet ir viskas, kas patenka į didinamą plotą: šriftas, meniu juosta, mygtukai, piktogramos ir t.t. Naudojantis kalbos sintezatoriumi, kompiuterio ekrane esanti informacija vartotojui perduodama balsu, todėl galima savarankiškai dirbti biuro, elektroninio pašto bei įvairiomis kitomis kompiuterinėmis programomis, naršyti internetą.

Patogi ir vertinama anykštėnų nemokama knygų pristatymo į namus paslauga, kurią biblioteka teikia  žmonėms turintiems judėjimo ar kitokią  negalią, dėl kurios negali savarankiškai naudotis bibliotekos paslaugomis. Tereikia paskambinti Bibliotekos svetainėje nurodytu telefonu ir pareikšti savo pageidavimą.

Bibliotekoje gyvenantis katinas Pūkis Kutulis kviečia susipažinti su Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus organizuojamomis veiklomis, naujomis knygomis, bei kūrybiškai ir prasmingai praleisti laiką kartu.

Bibliotekos Facebook‘o paskyroje bei interneto svetainėje galima pažiūrėti Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos sukurtą informacinį-reklaminį vaizdo įrašą apie paslaugas neįgaliesiems Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje.

Daugiau informacijos apie šias paslaugas teikiama telefonu 8-381-50784.

Viešosios bibliotekos informacija