Naujienos

Spalvinga edukacija apie atsakingą elgesį su elektronika

Praėjusį penktadienį, gegužės 10-ąją, Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje susirinkęs gausus vaikų būrys susipažino su iliustratorės Eidvilės Viktorijos Buožytės Buožytės iliustruota knygele, kurioje spalvingai nupieštas mergaitės ir jos žaislo nuotykis.


Šis leidinys patvirtina, kad elektroninio žaislo gedimas ir atsisveikinimas su juo gali būti visai ne liūdna, o tiesiog pamokanti istorija.

Vaikai turėjo galimybę pabendrauti su iliustratore, nuspalvinti istorijos scenas, apsikeisti elektroniniais žaislais, pasimokyti, kaip teisingai su jais elgtis ir netgi savo akimis pamatyti, kaip juos taiso elektronikos meistrai.

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektų vadovė Imanta Baltrūnaitė vaikams ir jų tėvams papasakojo apie elektroninių žaislų savybes, specifiką, bėdas bei teisingą elgseną, naudojant tokius žaislus bei jiems sugedus. Anot EPA atstovės, renginio „Elektroninio Mikio pėdsakais“ tikslas – auginti socialiai atsakingą visuomenę, gebančią racionaliai naudoti elektronikos įrangą ir saugiai bei atsakingai su ja atsisveikinti.

„Smagi istorija ir žaidimas – geriausi būdai mokyti vaikus teisingos elgsenos principų. Jei tokia informacija būtų pateikiama dalykiškai, ji nepasiektų mažylių, tačiau šiuo atveju vaikai gali susitapatinti su istorijos veikėja mergaite Emilija. Manau, tokios dirbtuvės yra puiki proga edukuoti vaikus ir jų tėvus apie elektronikos atliekų problematiką. Ne visi tėvai žino, kaip elgtis su elektronikos atliekomis, informacijos dažnai pritrūksta, o su 4–6 metų vaikais ypač reikia kalbėti, mokyti apie skaitmeninių įrenginių priežiūrą bei rūšiavimą, kad jie įgytų tokį naudingą įgūdį nuo mažų dienų“, – sako knygelės „Kaip meistrai padėjo Mikiui“ iliustratorė E.V.Buožytė, dar žinoma ir kaip kibiro Čarlio ir pelės Pupelės personažų kūrėja.

EPA inicijuotose dirbtuvėse vaikams ir tėvams taip pat buvo papasakota, kaip saugiai elgtis su panaudotomis baterijomis ir akumuliatoriais bei priminta, kad joms yra pastatyti specialūs konteineriai prekybos vietose, bibliotekose ir kitur.

Dėkojame renginio organizatoriams už smagų ir prasmingą laiką!

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Lalezer Varbliauskienės