Naujienos

Nauji atradimai bibliotekoje

Birželio 8-oji diena Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje prasidėjo  dideliu šurmuliu ir linksmomis nuotaikomis. Atvyko Antano Vienuolio progimnazijos pradinių klasių mokiniai su pedagogėmis Ilona Tartiliene, Tatjana Tuskeniene ir Laima Stroliene bei Antano Baranausko pagrindinės mokyklos pradinukai su pedagogėmis Audrone Bieliauskiene, Gražina Verbickiene, Daiva Barauskiene, Birute Tretjakova ir psichologe Vida Repečkaite.

Susibūrę į dieninę vasaros poilsio stovyklą, vaikai turiningai leido laiką bibliotekoje.

Pažintį pradėjome ekskursija po bibliotekos erdves. Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus bibliotekininkės mokiniams papasakojo apie bibliotekos rūsyje esančią XVI a. krosnį, jos atsiradimo istoriją, paskirtį. Apsilankėme muziejuje, kuriame eksponuojamos XX a. antroje pusėje bibliotekininkų naudotos darbo priemonės, įranga, susipažinome su saviraiškos ir savirealizacijos erdve „Idėjų labas“.

Kūrybiniuose užsiėmimuose  „Kas? Kur? Kada?...“ vaikai pasitelkę savo fantaziją, padedami bibliotekininkių kūrė pasakojimus pagal jiems pateiktą neaiškų daiktą. Taip gimė istorijos apie stebuklingus žaibo greičiu lakstančius triušiukus, apverstą stalą ir pan.

Vėliau  vaikų laukė virtuali kelionė po Aukštaitijos regiono lankytinas vietas. Jiems buvo pristatytas interaktyvus ETNO kilimas, kurio pagalba vaikai, naudodamiesi išmaniaisiais įrenginiais,  turėjo galimybę susipažinti su istoriniais objektais, išgirsti legendas apie juos ir atsakyti į pateiktus klausimus.

Po smagiai ir turiningai praleistos dienos mažieji mūsų bičiuliai, nors ir šiek tiek pavargę, tačiau su puikia nuotaika atsisveikino iki kitų malonių susitikimų. 


Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Lalezer Varbliauskienės